Senátor ODS Tecl: V politice roste hrubost. Vzpomeňte si na devadesátá léta...

04.05.2019 23:59 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Hrubost v politice roste. Myslí si to senátor Jan Tecl (ODS), který v loňském senátním klání dokázal porazit lidovce Daniela Hermana. Nad jmenováním Marie Benešové senátor Tecl nevynáší rychlé soudy, chce s nimi počkat do doby, než budou soudy projednávat významné kauzy možných dotačních podvodů. Její jmenování pro něj ovšem bylo překvapením. Senátor ale nemluvil jen o kauzách Andreje Babiše, ale i o jeho výkonu v roli premiéra. Lídr hnutí ANO se prý dopustil zásadního pochybení, za které budeme všichni platit.

Senátor ODS Tecl: V politice roste hrubost. Vzpomeňte si na devadesátá léta...
Foto: archiv politika
Popisek: starosta Havlíčkova Brodu a senátor Jan Tecl (ODS)

Poslanec Dominik Feri z TOP 09 byl během své soukromé návštěvy Moravy fyzicky napaden dvěma muži, prý pro odlišné politické názory. Hrubne politická kultura v Česku, nebo jde v českých končinách o věc smutnou, leč ne zcela výjimečnou? Mnozí si možná pamatují ještě útoky na poslance Jiřího Dolejše či na Bohuslava Sobotku.

Obecně je dle mého názoru míra určité hrubosti v politice vyšší. Vzpomeňte si na devadesátá léta, na kultivované vystupování tehdejších politických špiček a porovnejte to s nynějším vystupováním některých politiků ve Sněmovně.

Feri se po zvolení do Sněmovny nechal slyšet, že bude pro své voliče tvrdě pracovat a bude maximálně dostupný – i online. O rok a půl později si ale komentátor Jindřich Šídlo všiml, že Feri místo účasti na zasedání Sněmovny cestuje po Asii. Feri to zdůvodňuje tak, že dovolenou již dlouho plánoval. Je to akceptovatelné?

V případě, kdy občan vyjádří určitému politikovi ve volbách důvěru, věřím, že jeho práci sleduje a v příštích volbách vystaví své vysvědčení. Tak tomu vždy bylo, je a bude.  

Někteří občané se z incidentu radují, Ferimu na sítích mnohdy nevybíravě spílají. Je to projev českého rasismu či politické vyhraněnosti? Lze schvalování útoku na Feriho srovnat s tím, čemu na sociálních sítích čelí např. prezident Miloš Zeman či jeho mluvčí Jiří Ovčáček?

Každý výrazný politik a vůbec každá výrazná osobnost má své obdivovatele i své odpůrce. Sociální sítě umožňují přístup do veřejného prostoru úplně každému, bez ohledu na to, aby svá tvrzení musel obhájit. To znamená, že projevy obdivu i opovržení jsou veřejně daleko přístupnější a svojí formou syrovější než v době, kdy ve veřejném prostoru mohli publikovat jen lidé, pro něž to bylo jaksi povoláním. Obecně se ale domnívám, že v této souvislosti jsme my Češi úplně stejní jako Němci, Rusové nebo Eskymáci. Jsou mezi námi dobří lidé i lidé nevychovaní.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Podrývají naši demokracii lživou propagandou a falešnými sliby

Dobrý den, jestli vás chápu dobře, považujete se za demokraty. Přijde vám ale demokratické a také nějak prospěšné, když haníte všechny, kteří mají jiný názor než vy? Mám také dojem, že tato vláda se s těmi, co mají jiný názor vůbec nebaví, jen je onálepkuje. To myslíte, že je ta cesta, jak čelit pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To už rovnou mohli chválit soudruha prezidenta.“ Vyoral a angažovaná otázka z AZ kvízu

16:32 „To už rovnou mohli chválit soudruha prezidenta.“ Vyoral a angažovaná otázka z AZ kvízu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - Komentátor se věnoval „moderní“ otázce v populární soutěži AZ kví…