Jaké verze smrti někdejšího policejního prezidenta Milana Lučanského kolují po Slovensku a jakou z nich považujete za nejpravděpodobnější?
Paradoxem této šokující politické vraždy je, že největšími šiřiteli dezinformací jsou představitelé Matovičovy vlády. Téměř každý den vydávají protichůdné oficiální zprávy o události, aby na další den přišli s jinou verzí. Podrobně o tom píšu ve svých článcích, tak to vezmu stručně. Ministr vnitra Mikulec, poté, co začaly pronikat na veřejnost zprávy o převozu generála Lučanského do nemocnice v Ružomberoku, prohlásil, že generálovi při cvičení praskla žilka v oku, a proto byl operován. Jenže žilka v oku se neoperuje a už vůbec nepřichází v úvahu někoho kvůli tomu vézt 154 kilometrů daleko do vojenské nemocnice.
Když Mikulec takto selhal, stáhli ho z oběhu a on se šel schovat někam na chatu. Na jeho místo nastoupila ministryně spravedlnosti Kolíková, která zastupuje straničku na jedno použití, a to sice zajištění beztrestnosti pro bývalého prezidenta Kisku. Ona ví, že jejich volební potenciál se blíží k nule, a tak nemá v té hrozné politické aféře už žádné zábrany. Tak připustila, že generála převezli a operovali, a to proto, že při cvičení spadl na hranu postele! Prý mu to nevadilo, odmítal pomoc, ale až na naléhání dozorce se podrobil ošetření a následné operaci. Jenomže nikdo není tak „šikovný“, aby si pádem na hranu postele vyrazil oko z hlavy!
Když chtěla rodina navštívit generála v Ružomberoku, tak se najednou zjistilo, že už tam není, ale byl převezen do Vězeňské nemocnice v Trenčíně vzdálené 145 kilometrů.
Jak byl tenhle přesun oficiálně zdůvodněn?
Ministr obrany a arogance Naď prohlásil, že v Ružomberoku lékaři generálovi „významně vylepšili zrak“, ale po něčem takovém by měl být pacient v rekonvalescenci nejméně týden, i víc, tak proč ten převoz? Vzápětí někdo upozornil, že Vězeňská nemocnice v Trenčíně není vybavena tak jako v Ružomberoku a generálovi tam nemůže být poskytnuta taková péče, jak by jeho stav vyžadoval.
Když chtěla rodina navštívit generála v Trenčíně, tak se zase zjistilo, že už tam není, ale byl převezen zpět do Prešova, a to 297 kilometrů daleko. Prominentního politického vězně s vážným poraněním hlavy tak během pár dní vozili tam a zpět dohromady 596 kilometrů? Vždyť to je absurdní.
Mezitím byla zveřejněna verze, že ta původní operace měla řešit už tehdejší generálův pokus o sebevraždu. Tedy další oficiální dezinformace, kterou vzápětí popřeli. Vždyť na něco takového neexistoval žádný motiv – 51letý generál ve skvělé fyzické kondici se vrátil z dovolené v Chorvatsku, neboť byl přesvědčen, že se snadno obhájí z nesmyslných obvinění. Ve vazbě byl dohromady jen zhruba tři týdny a za tu dobu nebyl proveden žádný vyšetřovací výkon, tedy se nestalo nic, co by ho mohlo co jen rozrušit.
Čím tedy vládní politici zranění generála vysvětlují?
Ministryně Kolíková tedy přišla s novou verzí, že za zranění generála nemůže nikdo, vlastně ani on slovy: „Nemám tušení, že by pan Lučanský utrpěl jiná zranění než ta, která jsou spíše důsledkem vlastní neopatrné činnosti a která jsou méně závažná a současně, která iniciativně a preventivně vyšetřili pracovníci v příslušném ústavu a následně se jim i věnovali pracovníci v příslušné nemocnici.“
Korunu tomu nasadil čerstvě politicky dosazený generální prokurátor Žilinka, který na tiskové besedě prohlásil, že generálovi vlastně nic není a celá kauza je uzavřená. Za pár hodin na to generál, kterému prý nic nebylo, zemřel...
Takže stačí jen porovnat prohlášení Mikulce, Kolíkové, Nadě a Žilinky a každému střízlivě uvažujícímu pozorovateli musí dojít, kolik tu je rozporů. A právě ta rozporuplná prohlášení – dodatečně přišla Kolíková ještě s verzí, že při vyšetření v Ružomberoku byl generál agresivní a sám se zranil na hlavě – rozhořčily veřejnost. Kdyby se Matovičova vláda držela od začátku jednoho vysvětlení událostí, tak by nebyl důvod jí nedůvěřovat. Pouze jimi šířené dezinformace vyvolávají oprávněná podezření.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník