Svoboda z ČSSD: Rozprodej státního majetku? Děkujeme, nechceme!

29.09.2021 19:16 | Rozhovor

Tomáš Svoboda je starostou města Kynšperka nad Ohří. V nadcházejících volbách je lídrem ČSSD v Karlovarském kraji a uchází se tak o poslanecké křeslo. „Státní dluh po covidu bude pouze argumentem pro to, aby se tady rozprodal zbytek republiky a zavedly se různé poplatky. Jinými slovy, zase chtějí vytáhnout peníze z kapes lidí, jak to udělali vždycky, když nevěděli kudy kam,“ varuje sněmovní kandidát Svoboda.

Svoboda z ČSSD: Rozprodej státního majetku? Děkujeme, nechceme!
Foto: Archiv TS
Popisek: Tomáš Svoboda, starosta města Kynšperk nad Ohří

Co se musí v Karlovarském kraji změnit, aby se zde lidem žilo lépe?

Náš Karlovarský kraj byl vždy brán jako jeden z nejmenších a také je s ním tak zacházeno. Ať je to dostavba dálnice D6, investice do vzdělávání, podpora zaměstnanosti anebo zdravotnictví, pro náš kraj byly ty peníze vždy nejmenší. Na základě toho se potýkáme s vylidňováním, mladí odcházejí za prací do jiných krajů, lázeňství je díky covidu v žalostném stavu a v neposlední řadě náš největší zaměstnavatel, Sokolovská uhelná, snižuje stavy z důvodu ukončování těžby uhlí a zvyšování ceny emisních povolenek. Je na čase, aby ve sněmovně zněl hlas Karlovarska pořádně nahlas. A já jsem společně s kolegy z ČSSD připraven ten hlas poskytnout. Jako starosta totiž vím, co naše města a obce potřebují.

Z ODS, TOP 09, ale překvapivě i od politiků ANO v poslední době zaznívá volání po privatizaci strategických firem, jako je pošta, dráhy nebo státní pivovar Budvar. Co na to říkáte?

Oni by samozřejmě nejradši všechno rozprodali, aby mohli splnit svoje sliby za 200 miliard korun, které jen SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) nasekali do svého programu. Já se vážně bojím toho, že směřujeme do situace, kdy tady vznikne vláda ANO a ODS, která bude přesným opakem současné vlády. Státní dluh po covidu bude pouze argumentem pro to, aby se tady rozprodal zbytek republiky a zavedly se různé poplatky. Jinými slovy, zase chtějí vytáhnout peníze z kapes lidí, jak to udělali vždycky, když nevěděli kudy kam. Za nás je cestou nastavení spravedlivého systému daní, kdy ti bohatší přispívají na daních více než lidé, kteří vydělávají průměrné nebo podprůměrné mzdy. Na Západě je to standard, u nás nad tím bohatí ohrnují nos. A tito politici jim jdou zase na ruku. Takže za mě rozhodně ne privatizaci ve školství nebo zdravotnictví. Podílet se musí ti, kteří na to mají. Velké nadnárodní firmy, banky nebo internetové giganty nevyjímaje.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste při předkládání zákona o střetu zájmů postupoval tak, jak jste postupoval?

Soud zákon shodil ze stolu ne kvůli obsahu, ale formě, jakou byl přijat. Přitom kdybyste postupoval tak, jak se má, zákon by přeci taky prošel nebo myslíte, že ne? A myslíte, že je obecně transparentní postupovat tak, jak jste postupoval vy, tedy že jste zákon chtěl prosadit jen jako přílepek bez to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stát prorostlý neziskovkami. Pro začátek zrušit dvě nejšílenější ministerstva, navrhuje senátor

19:57 Stát prorostlý neziskovkami. Pro začátek zrušit dvě nejšílenější ministerstva, navrhuje senátor

Jakou moc mají politické neziskovky a jak se s ní vypořádat? Může Ústavní soud místo zákonodárců roz…