Jakými cestami dospěje podplukovník od kriminálky k tomu, že se rozhodne kandidovat jako nestraník za SPD na hejtmana Pardubického kraje?
Namístě je spíš opačná otázka, jak se jako polda k SPD nedobrat. SPD má jako klíčové téma kromě demokracie také bezpečnost. Ochranu slušných lidí před těmi, kdo slušní nejsou. A samozřejmě plně stojí za prací policie. Nevím o jiné partaji, která by za poldy tak stoprocentně stála. A projevuje se to také v návrzích zákonů z pera expertů SPD, ať už to je tlak na odebírání podpor tzv. nepřizůsobivým, tak je to také třeba zákaz hazardu, ochrana hranic, boj proti islamismu, zákony proti lichvě, zestátnění exkutorů atd. atd.
Hodně se v posledních letech mluví o trestných činech nazývaných „trestné činy z nenávisti“. Jedná se většinou o verbální trestné činy, často při diskusích na sociálních sítích. Jak se na to díváte jako bývalý policista a vyšetřovatel, mělo by být vyjádření názoru takto kriminalizováno?
Naposledy se zavíralo za schvalování atentátu za Rakouska-Uherska, za protektorátu se za schvalování atentátu popravovalo, a teď se zatím dávají podmínky. Ale až na tři roky kriminálu. To je něco, co zcela odporuje ústavnímu a lidskému právu na svobodu názoru a projevu. Na jedné straně netrestáme šíření nenávistné islámské ideologie, která popírá lidská práva, svobodu i demokracii a na druhé straně stíháme lidi za to, že někde na netu souhlasili s útokem na mešitu, ve které se propagovala prokazatelně nenávistná ideologie a boj s Evropany.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo