Už nejen velká města! Gangy, kriminalita migrantů. A Petr Pavel? Krajanka z Itálie a nové info

25.12.2023 13:13 | Rozhovor

„V Itálii se vždy potýkala s následky nelegální migrace hlavně velká města, ale to už není dlouho podmínkou. Do větších měst se stahují hlavně skupiny, které mají co do činění s prodejem drog a další kriminální činností různého rázu jako jsou krádeže, fyzické napadání a znásilňování.“ To také řekla ParlamentnímListům.cz Monika Pilloni, která je koordinátorkou strany Liga pro Česko a Slovensko. V Itálii, kde se nachází svaté město katolíků Vatikán, žije dlouhodobě.

Už nejen velká města! Gangy, kriminalita migrantů. A Petr Pavel? Krajanka z Itálie a nové info
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Bazilika svatého Petra, jeden z největších kostelů na světě

V Česku je vůle přispět k ochraně vnějších hranic Evropské unie, k lepší readmisní politice, k tomu, že budeme sdílet břímě migrace.“ Jak si vysvětlujete tuto větu českého prezidenta Petra Pavla, kterou sdělil italským novinářům nedávno v Římě?

Kdybych měla odpovědět na tuto otázku okamžitě po přečtení, tak to nebude publikovatelné. Ale po přiměřené relaxační pauze mohu říci jen to, že takto by se nikdy nevyjádřil člověk, kterému na vlastní zemi záleží.

Která italská města jsou uprchlictvím z Afriky nejvíce postižená a můžete trochu popsat život v nich?

V Itálii se vždy potýkala s následky nelegální migrace hlavně velká města, ale to už není dlouho podmínkou. Do větších měst se stahují hlavně skupiny, které mají co do činění s prodejem drog a další kriminální činností různého rázu jako jsou krádeže, fyzické napadání a znásilňování. Ano, protože ilegalita s sebou nese vždy negativní dopady.

Ve větších městech, kde se shlukuje vesměs muslimská komunita, rostou mimo jiné i nelegální modlitebny například v garážích či jiných prostorách k tomu neurčených. Tvoří se tam pak zóny s velkou koncentrací migrantů. Život Italů v těchto zónách se radikálně mění k horšímu, jak z hlediska bezpečnosti, tak z důvodu prudkého pádu tržní ceny jejich nemovitostí. Nejvíce je tato situace vidět například v Miláně.

Poslední dobou sleduji vývoj ve městě Monfalcone v provincii Furlansko-Julské Benátsko, kde je počet domorodců skoro menší než počet přistěhovalců. Třeba ve školách jsou děti přistěhovalců ve velké přesile. To s sebou nese obrovské následky. Muslimská komunita si diktuje podmínky, nerespektuje pravidla této země. V jídelnách nechtějí vepřové, kašlou na oslavy našich tradičních svátků, v poslední době jsme tam mohli vidět obrovskou účast v manifestacích proti Izraeli. Naštěstí se dostala k moci starostka za Ligu a od té mám opravdu mnoho informací. Je toho tolik, že by to bylo na zvláštní článek.

Ještě bych chtěla upozornit na velký problém dětských gangů po celé Itálii, které tvoří vesměs mladiství z řad přistěhovalců včetně druhé generace, tedy těch, kteří se již narodili v Itálii. Dle televizních reportáží se ani necítí být Italy a páchají hromadnou trestnou činnost různého typu. Dle oficiálních statistik předstihla v roce 2022 kriminální činnost mladistvých přistěhovalců tu páchanou italskou mládeží. To je vzhledem k počtu obyvatel Itálie v této věkové skupině velice závažné!

Budete slavit Vánoce anebo se jich v Itálii kvůli multikulturní solidaritě vzdáte?

Nikdy se nevzdávám ničeho ve jménu multikulti! V Itálii jím těstoviny a v Česku knedlíky. Tím chci říci, že kdo se nachází na území Itálie, když zde mluvíme o Itálii, tak má ctít místní způsob života. To, jestli si někdo u sebe doma uvaří po svém anebo se sklání nad koberečkem je jen jeho věc. Ale je nemyslitelné požadovat, aby se celá země podřídila cizím způsobům života jakýchkoliv přistěhovalců. Je třeba se řídit zákony země, ve které žiji. Nikdo nikoho z přistěhovalců nenutí setrvat, když to není dle jejich gusta. Na závěr chci ještě podotknout, že to, co považuji za naprosto nehorázné a nebezpečné, je servilnost a hloupost rodáků, kteří velebí multikulti společnost za účelem zisku, kteří se angažují v různých spolcích a podílí se na dekadenci společnosti. To platí i pro Českou republiku. Za vším hledej peníze.

Jak moc je v Itálii silný odkaz skvělé novinářky Oriany Fallaci, která brojila proti uprchlíkům?

Oriana Fallaci je pro mě velmi důležitá osobnost, jejíž odkaz mě provází životem. Její odvaha a schopnost vidět daleko dopředu vývoj dění byly naprosto jedinečné. Mnoho lidí, nejenom v Itálii, má tuto osobnost v úctě a těží z jejích poznatků. Matteo Salvini ji také často cituje.

Její odkaz je důležitý pro všechny lidi, kterým záleží na zachování kultury vlastní země. Bylo mi ctí, že jsem mohla ve Florencii položit květy na její hrob. Jsem si jista, že jsem tím vyjádřila myšlenku mnoha lidí.

Jaké bylo vaše nedávné setkání s Matteem Salvinim, šéfem politické strany Liga?

Poslední setkání proběhlo na začátku měsíce na kongresu ve Florencii, kde vystoupilo mnoho evropských lídrů z evropské Strany identity a demokracie, včetně Tomia Okamury. Probíralo se mnoho témat rezonujících v tuto nelehkou dobu včetně podpory tradiční rodiny jako základu zdravé společnosti. Odsoudili jsme zvrácené ideologie včetně Green Dealu. Osobně jsem si s Matteem popřála k Vánocům a ve jménu zachování našich tradic jsem mu darovala ručně malovanou vánoční ozdobu s nápisem Praha. A mohu jen dodat, že mě velice potěšilo s jakou radostí tento můj malý symbolický dárek přijal.



Zkuste nám představit některé italské vánoční zvyky, které v Česku málo známe?

Tak na rozdíl od oslav v Česku je v Itálii nejdůležitější pětadvacátý prosinec, kdy se ráno rozbalí dárky a následuje vánoční oběd s rodinou. Kdežto čtyřiadvacátého se schází na večeři vesměs přátelé. Místo naší pletené vánočky mají v Itálii ve tvaru kopule Panettone anebo Panodoro. Dnes je seženete také s různými druhy krémů, s kandovaným ovocem a tak dále. Náš oblíbený je s pistáciovým krémem. Pak existují také některé oblastní výjimky, kde navíc dostávají i na svatou Lucii děti dárky.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

takže náš jenerál opět odhalen, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepadr , 25.12.2023 14:01:31
opět jako blbec na ntou,

|  29 |  0

Další články z rubriky

Setkáváte se s lidmi mimo volby? Pomáháte jim? Kněz má otázku na politiky

16:40 Setkáváte se s lidmi mimo volby? Pomáháte jim? Kněz má otázku na politiky

Politikům obecně se může přihodit, že ustrnou v palácích demokracie a ztratí kontakt s realitou lidí…