Jak by se dala charakterizovat politická atmosféra na Slovensku už jen pět týdnů před volbami?
Volební kampaň dospěje do finále až formou televizních debat v září, nicméně už nyní je optikou západních hodnot možné konstatovat, že společensko-politická atmosféra na Slovensku je ve světle permanentního mediálního znevažování či kriminalizováni opozičních politiků standardní.
I z vaší odpovědi je znát, že by mělo jít především o souboj voličů expremiéra Roberta Fica a nynější prezidentky Zuzany Čaputové, resp. jejich stran Smer-SD a Progresívní Slovensko, jimž oběma přisuzují předvolební průzkumy kolem 20 procent. Kdo z nich bude mít nakonec navrch a co o tom může rozhodnout?
Dvacet procent pro Šimečkovo PS je zbožným přáním slovenských globalistů, které veřejnosti účelově podsouvá mainstream. Ten však ve srovnání s českými opinion makery disponuje malou důvěrou veřejnosti. Navrch bude mít Fico, jelikož Šimečka bude v televizních diskusích pouze skloňovat pravdoláskařská klišé, která mohou zaujmout toliko příslušníky různých menšin a část mladé generace.
Nicméně, neparlamentnímu hnutí Progresivní Slovensko (PS) výrazně stoupla popularita. Může to mít souvislost i s oznámením Zuzany Čaputové, že už se nebude ucházet o druhý mandát hlavy státu, a tak by ji její příznivci viděli v budoucnu rádi v politice alespoň prostřednictvím PS, kde by mohla tahat za nitky?
Paní prezidentka dosud dělá vše pro to, aby si upevnila důvěru nejagresivnějších rusofobních globalistů, tudíž v prostředí nejvyspělejších demokracií bude za nitky tahat ještě dlouho. Na Slovensku však sotva, jelikož patří k nejvýznamnějším válečným roztleskávačkám. Navíc, protekční rádoby populární lídr progresivistů Michal Šimečka se v pozici opozičního parlamentního politika zdiskredituje dřív nebo později natolik, že jeho voliči disponující kritickým myšlením ho už podruhé volit nebudou. Aktuálně si totiž neuvědomují, že svou naději v lepší budoucnost spojují s mladým mužem disponujícím zkušenostmi pouze z mediálních a politických intrik, čemuž napovídá jeho krátká, avšak podezřele strmá kariéra včetně rodinného zázemí.
Můžete tu jeho podezřele strmou kariéru našim čtenářům popsat?
Coby nezkušený europoslanec byl záhy po svém zvolení jmenován hlavním zpravodajem Evropského parlamentu pro přípravu principů na obranu demokracie a právního státu v jednotlivých zemích Evropské unie. V roce 2020 byl zvolen místopředsedou liberální frakce Renew Europe a v roce 2022 byl zvolen coby první Slovák místopředsedou Evropského parlamentu. Šimečkova neuvěřitelná kariéra evokuje podezření z podpory či spolčení s nadnárodními lobbisty nejen v EU.
Ostatně Šimečkovo hlasování v EP tomu nasvědčuje. Hlasoval kupříkladu pro zrušení jaderných elektráren, pro posílení federalizačních ambicí komise EU na úkor omezení vládních kompetencí jednotlivých členských státu. O jeho kladném vztahu k imigraci a k rozvoji multikulturalismu ani nemluvě. Přesto je pochopitelné a zcela legitimní, že část voličů věří, že Šimečka je díky svým kontaktům a schopnostem slovenským – potažmo evropským – Mesiášem. V to zřejmě věří i aktéři slovenského propagandistického průmyslu, kteří na něj nedají dopustit; podobně jako jejich čeští kolegové na Petra Pavla v prezidentské kampani.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jiří Hroník