Celou zemí otřásla zpráva o smrti učitele pražské střední školy, který zemřel poté, co ho zřejmě student napadl mačetou. Máme se i u nás bát rostoucí agrese na školách obdobně, jak ji vidíme třeba v USA?
Tak daleko nebo spíš hluboko jako v USA nejsme, ale že i u nás roste míra agresivity, jež nepochybně souvisí s názorovou rozpolceností společnosti, je nesporné. Takže ano, máme se bát, ale nejen to. Musíme proti tomu také začít něco dělat.
Je podle vás vůbec možné takovým věcem předcházet? Co by se podle vás v tomto ohledu mělo změnit? Je třeba namístě investovat do většího zabezpečení škol?
To je nesmysl. Přece nemůžeme do všech škol či dokonce do všech veřejných budov či zdravotnických zařízení nainstalovat bezpečnostní rámy a k nim postavit ostrahu. To nelze ufinancovat. Dělejme raději něco s tou společenskou atmosférou a začněme se více věnovat našim dětem.
Školy to mají v poslední době obzvláště složité. Nejdříve musely zvládnout nejdéle trvající distanční výuku v Evropě, teď zase nápor ukrajinských žáků. Co by podle vás teď školy potřebovaly nejvíce?
Školy, učitelé, děti i jejich rodiče především potřebují, abychom ze školství obecně a z ministerstva školství konkrétně vyhnali všechny ty progresivistické mudrce, s jejichž pokrokářskými recepty to jde se vzdělaností našich dětí od deseti k pěti. Mám na mysli především odideologizování výuky a odstranění nesmyslně široké plošné inkluze.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Karel Výborný