Odpadní teplo z výroby ledu se začalo využívat nejen pro potřeby samotného zimního stadionu, ale díky propojení odizolovaným potrubím i 300 metrů vzdáleného plaveckého bazénu. Na stadionu slouží k vytápění a ohřevu užitkové vody, v bazénu pak k ohřevu bazénové i užitkové vody. Technologie, která to umožňuje, přišla zhruba na 4,3 milionu korun. Přes 200 tisíc pak stálo zpracování energetického auditu a projektové dokumentace. Na realizaci se městu podařilo získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí. „Úspory na platbách za energie mají dosáhnout výše přibližně 800 tisíc korun ročně, návratnost investice je tedy kolem pěti let," uvedl starosta Pavel Vanoušek.
Vedle toho byla během letních prázdnin na zimním stadionu nainstalována také nová vzduchotechnika, která stála zhruba 1,3 milionu korun. „Díky tomu už nedochází ke kondenzaci par, což byl poměrně velký problém zimního stadionu. Kvality ledu je teď výrazně vyšší," dodal jednatel technických služeb Chetes, které zimní stadion i plavecký bazén spravují, Miroslav Hofrajtr.
Město dotuje provoz zimního stadionu a plaveckého bazénu částkou převyšující 13 milionů korun ročně.
Bc. Tomáš Ivanič, redaktor Chebských radničních listů
Další zprávy z Chebu čtěte ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mestocheb.cz