„Technický stav řady bytových domů je tristní. Nejčastěji se setkáváme s odpadávajícími kusy omítky, závadnou elektroinstalací, chybějícími protipožárními prvky, ale setkali jsme se už i s vypadanými kusy zdiva okolo oken a zcela zrezivělými rámy balkonových výplní. Takové domy představují pro veřejnost přímé ohrožení a přiznám se, že už mi s vlastníky dochází trpělivost,“ říká Anna Lehká.
Problém však představuje nejen technický stav objektů, ale i fakt, že rozpadající se domy hyzdí veřejný prostor a snižují hodnotu okolních nemovitostí.
„Situaci jsem začala zabývat ihned po nástupu do funkce. Některé procesy dané legislativou nám však neumožňují problémy řešit tak rychle, jak bychom si představovali. Významným zásahem byla nesporně i pandemie covidu. Až s ustupující epidemií se nám daří komplexněji spolupracovat i s dalšími státními institucemi, jako je například úřad práce a stavební úřad, který má v této oblasti značné pravomoci, jichž je nutné maximálně využít,“ pokračuje náměstkyně Anna Lehká a dodává: „Nyní se zaměříme na přímou komunikaci s vlastníky. V rozeslaném dopise je upozorníme na povinnosti, které pro ně vyplývají z příslušných zákonů. Trváme na tom, aby o svůj majetek řádně pečovali. Je to jedna z cest, jak je přimět nejen k vizuální změně lokalit a ke zvýšení komfortu nájemníků, ale i k větší bezpečnosti obyvatel v okolí. Tyto záležitosti spolu velmi úzce souvisí.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV