„Před několika lety vyhráli Češi mistrovství světa v závodech dračích lodí, a to jak v mužské, tak i ženské kategorii. Protože na lodi je 22 aktivních členů posádky, lze říci, že jde o nejtýmovější sport na světě. Loď s plnou posádkou může vážit i přes dvě tuny, což je stejně jako velký off-road. Mnohé firmy využívají tento sport i k tzv. teambuildingu,“ prozradil zajímavosti pořadatel akce Jan Válek z pořadatelské agentury Válek a Válek production.
V prvním ročníku závodu na Hlučínském jezeře budou posádky dračích lodí měřit síly na úseku dlouhém 200 metrů. Každou posádku utvoří dvacet pádlujících amatérských sportovců s bubeníkem a kormidelníkem, kterého na požádání dodá pořadatel. Startovné pro týmy přátel, sportovních klubů, hasičských jednotek a podobně je 5 tisíc korun. Týmy budou rozlosovány předem do rozjížděk po třech lodích. Ihned budou následovat opravné jízdy, dále semifinálové jízdy a finále.
Přihlášky je nutno registrovat na přihlašovacím formuláři. Dotazy nejen k přihláškám a startovnému mohou zájemci posílat mailem na info@dragonparty.cz, případně se dotazovat telefonicky na čísle 608 360 455. Více informací je také na www.dragonparty.cz
Dračí lodě se objevily před více než 2000 lety v Číně. Odtamtud pochází jejich typické dračí hlavy na špici lodě a zabarvení. Novodobá zmínka se datuje z roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu, odkud se sport bleskově rozšířil do celého světa. Dračí loď je dlouhá 12,5 metrů, bez posádky váží kolem 250 kilogramů a má tvar otevřené kanoe s dračí hlavou na špici a dračím ocasem na zádi. V sestavě je maximálně dvacet vsedě pádlujících závodníků (10 nalevo a 10 napravo), bubeník, který sedí na špičce čelem k posádce a udává rytmus údery do bubnu, a kormidelník, stojící na zádi a řídící směr.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV