Tentokrát byl přítomen předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, Jiří Ciencala, zmocněnec vlády ČR pro Moravskoslezský kraj, hejtman MSK Miroslav Novák a představitelé odborů.
Starostové Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic toto jednání využili k přímému oslovení předsedy vlády a předání stanoviska s požadavkem na převod majetku.
„Jako zástupci samospráv bychom uvítali převod celého majetku a infrastruktury navázané na Důl Frenštát do majetku státu. Stát by se tak mohl vyrovnat s pozůstatky totalitního režimu, který naplánoval megalomanskou těžbu a stanovil největší dobývací prostor v České republice, který ovlivňuje desítky tisíc obyvatel, aniž by tito souhlasili s jeho stanovením či využitím“, uvedl starosta Trojanovic a předseda Sdružení měst a obcí na ochranu beskydského regionu s tím, že v areálu Dolu Frenštát například stojí 52 staveb bez platného stavebního či kolaudačního rozhodnutí, u kterých již Nejvyšší správní soud potvrdil, že se nebude prodlužovat délka trvání existence těchto staveb. „Souhlasíme s převodem Dolu Frenštát, návazné infrastruktury a dobývacího prostoru na stát za podmínky, že stát následně zruší dobývací prostor a odstraní stavby, které nemají platná povolení. Zůstane pak zachováno pouze chráněné ložiskové území, jež dostatečně chrání hodnotu uhlí, které je pod beskydskými horami“, uzavřela starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV