„Místa, kterými denně procházíme, jsou důležitá. Zvláště v podzimním období mohou ošklivá a zanedbaná zákoutí působit až depresivně. Street art je skvělou variantou, jak tato místa proměnit,“ prohlásil Krbeček.
Ve spolupráci se Street Art Festivalem vznikly na Tabulovém Vrchu tři malby na výměníkové stanici na rohu ulic Stiborova a Zelená. „Při výběru jsme vždy dbali na rovnováhu mezi uměleckou stránkou a přizpůsobením malby konkrétní lokalitě. Naše práce inspirovala také společnost ČEZ, která si nechala svou nedalekou rozvodnu také ozdobit povedenou malbou,“ doplnil předseda Krbeček.
Tím ale proměna veřejného prostoru neskončila. „Nedávno jsme dokončili výmalbu podchodu před poštou na Foerstrově. Nechtěli jsme, aby působil nepříjemně. Partnerem byla sousední komise Olomouc-západ, protože podchod tvoří pomyslnou hranici mezi našimi městskými částmi. Nové motivy a barvy dodaly prostoru čerstvý nádech a zlepšily atmosféru pro kolemjdoucí. Navíc odkaz hudebního skladatele Josefa Bohuslava Foerstra dokresluje propojení s lokalitou,“ uvedl Krbeček. Aktivita Tabulového Vrchu podle něj ukazuje, že street art má sílu proměnit veřejný prostor, vdechnout mu nový život a zlepšit estetický dojem.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV