Krnov: Opravené divadlo se otevře v březnu

08.02.2022 10:48 | Tisková zpráva

Po šestnácti měsících, které uplynuly od posledního představení, bude do provozu opět uvedeno městské divadlo. Po rekonstrukci interiéru, kterou za 26 milionů korun provedla firma Fichna – Hudeczek, se diváci poprvé usadí v nových křeslech 28. března, aby zhlédli operetu Mamzelle Nitouche v podání operního souboru Slezského divadla Opava.

Krnov: Opravené divadlo se otevře v březnu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radnice města Krnov

Změny k lepšímu pocítí diváci i vystupující soubory. „Díky pohodlnějším a rozměrnějším křeslům i širším uličkám mezi jednotlivými řadami dojde ke zvýšení komfortu pro diváky. Ti se u nás budou cítit lépe i zásluhou nové vzduchotechniky, která přinese lepší vytápění a odvětrání sálu. Účinkující soubory zase jistě ocení novou dřevěnou podlahu na jevišti. Předchozí byla ze smrku a během vrtání pro upevnění kulis se štípala. Současná je z olšového dřeva, u něhož by k tomu už docházet nemělo,“ uvedla vedoucí divadla Marcela Procházková z MIKS Krnov. K dalším příznivým opatřením patří provedení hydroizolace v přízemí, a to na chodbách i v sále. „Věříme, že se tím konečně zbavíme vlhkých stěn, opadávání omítek a plísní,“ dodala.

Kromě výměny sedadel v hledišti i lóžích došlo k rekonstrukci hygienického zázemí v prvním patře, výměně nášlapných vrstev, opravě akustického obkladu stěn a akustického podhledu stropů v lóžích a byl také obnoven původní středový vstup do hlediště v přízemí, čímž se počet diváků snížil z 678 na 554. „Nový je také systém nuceného větrání jeviště a hlediště, který bude rovněž sloužit jako hlavní způsob vytápění s inteligentním způsobem řízení. Očekáváme od něj optimalizaci provozních nákladů,“ řekl Petr Mynář z odboru investic a správy majetku. Vyměněné jsou rovněž všechny přívodní kabely do elektrických rozvodných skříní, v sále i na chodbách se bude chodit po kobercích a došlo k úpravám v zákulisí, kde byla kovová vrata nahrazena rolovacími z plastu.

Budova městského divadla byla postavena v roce 1928 a představuje ojedinělý příklad expresionistické divadelní architektury v českých zemích. Jeho autorem je vídeňský architekt Leo Kammel, žák Jana Kotěry, který nárožní objekt zdramatizoval ostrými štíty a klínovými motivy dekorativních výplní. V průběhu let byly k divadlu postupně přistavěny skladiště a kanceláře, měnila se také jeho kapacita. Původních 1009 míst pro diváky se po různých úpravách zmenšilo na polovinu. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy jste teď sice pro zmrazení platů, ale co to řeší do budoucna?

Nemyslíte, že je třeba vyřešit vaše platy nějak komplexně, abyste brali přiměřeně se vším všudy? Ne že budete brát obří platy a ještě k domu dostávat obří náhrady. Vždyť to je výsměch všem a je jedno, že se teď snažíte problém oddálit, to není řešení. Nebo jak si to představujete za 5 let až by došl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Starosta poblahopřál k úspěchu mladým karatistům

22:44 Vsetín: Starosta poblahopřál k úspěchu mladým karatistům

Starosta Vsetína Jiří Čunek (KDU-ČSL) přijal v pondělí 25. listopadu na radnici úspěšné mladé karati…