„Množství plastového odpadu vyprodukovaných při této akci tím výrazně ubude. Využití vratných pohárků budeme postupně rozšiřovat. Musíme se chovat odpovědně k našemu životnímu prostředí,“ uvedl místostarosta Karel Krejza.
Ředitelka MKZ Věra Kmoníčková již dopisem vyzvala na akci přihlášené pivovary, aby nové nařízení respektovaly. V opačném případě ať raději nejezdí. „Vlastní kelímky tolerovány nebudou,“ ujistila ředitelka, podle níž je na akci přihlášeno 27 pivovarů mini, malé a střední velikosti.
Princip vratných zálohovaných pohárků je jednoduchý. Hosté za něj zaplatí u stánku zálohu v hodnotě 50 korun. Při dočepování piva jim obsluha vymění kelímek za čistý. Návštěvník pohárek vrátí, tím dostane zálohu zpět, nebo si kelímek s designem Pivních slavností může třeba nechat na památku.
Litoměřice patří mezi nejaktivnější města v Národní síti Zdravých měst. Zavádí a podporují řadu ekologických opatření. Hodlají se také zapojit do kampaně Ministerstva životního prostředí "#dostbyloplastu". Potěšitelné také je, že ve městě roste množství vytříděného odpadu. „Plníme tak svůj slib, že pokud se bude i nadále více třídit, poplatek za svoz komunálního odpadu zůstane stejný,“ připomněl místostarosta Karel Krejza.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV