Autorem knihy je ředitel Střediska ekologické výchovy Sever v Litoměřicích Jan Kotěra se svým kolektivem. „Výukové programy pro školy a školky probíhaly v minulosti hlavně v našich učebnách. To se snažíme měnit a vyrážíme víc do přírody. Ve vybraných lokalitách na Litoměřicku nalézáme zajímavá místa a spojujeme je s tématy, která s nimi souvisí. O nich pak učíme přímo na daném místě. Prošli jsme jich mnoho. Na každé máme zpracovanou metodiku s cílem žáky pobavit a naučit. Tyto poznatky nás dovedly až k sepsání regionální učebnice,“ popsal vznik publikace Jan Kotěra. „K dostání je nyní u nás ve středisku v Masarykově ulici. Kontakty najdete na webu www.sever.lt. Během listopadu bychom ji pak chtěli dostat i k volnému prodeji do knihkupectví,“ upřesnil Jan Kotěra.
Konference k ekologické výchově pro Ústecký kraj KAPRADÍ (Konzultace A PRAktické Dílny) proběhla tentokrát převážně na téma Učíme jinak v tradičním formátu dopoledních a odpoledních dílen (školení). Skupiny učitelů vždy absolvovaly tematické programy s lektory. „Letos jsme připravili například besedu „Co se děje v úle“ s Andreou Novotnou z včelí farmy AnnKas v Dubičné. Hlavním přednášejícím na téma „Proč si učitelé a rodiče vybírají inovativní školy a jak se z toho poučit“ pak byl Tomáš Feřtek ze společnosti EDUin. Líčil, jak školy reagují na měnící se dobu a společnost, a na to, zda je žádoucí některé změny dělat, nebo zda je tlak od rodičů na učitele legitimní,“ vysvětlil Jan Kotěra, ředitel Střediska ekologické výchovy Sever, které konferenci KAPRADÍ pořádalo.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV