Smyslem participativního rozpočtu je realizace konkrétního opatření, které bude sloužit obyvatelům města a přispěje ke zkvalitnění veřejného prostoru. Každý člověk může podat pouze jeden návrh, přičemž náklady na projekt nesmí přesáhnout 300 000 Kč včetně DPH. „Z návrhů, které v loňském roce přišly, byla pro realizaci kromě skill centra vybrána revitalizace fotbalového hřiště na Krásné louce a úprava pamětního místa bývalé synagogy za budovou magistrátu," informoval náměstek primátora Daniel Marek.
Skill centrum slouží k nácviku a zlepšení dovedností na kole pomocí překážek. Lze na něm trénovat malé skoky, přejezdy přes vlny, rovnováhu a práci s těžištěm. Mladoboleslavská dráha má tvar nepravidelného lichoběžníku s mlatovým povrchem, na kterém je umístěno sedm překážek s kovovou konstrukcí a povrchem z modřínových prken.
„Skill centrum je koncipováno tak, aby si začínající bikeři mohli vyzkoušet, jak se jezdí přes překážky a pak si mohou troufnout i na složitější jízdu v terénu, či větším cykloparku. Primárně jsme však chtěli dětem v Mladé Boleslavi nabídnout další sportoviště a vytáhnout je od počítačů a telefonů,“ uvedl iniciátor projektu Marek Burda z mladoboleslavského spolku Bike Addict.
Dráha je jednosměrná a cyklisté na ní musí dodržovat vyznačený směr. Celý areál bude v průběhu jara zatravněn a doplněn lavičkami na převléknutí a odpočinek. Po zahájení provozu město Mladá Boleslav počítá s jeho pravidelnou údržbou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV