Publikace obsahuje užitečné informace o tom, jak se snadno pohybovat ve městě, a také handicapovaným radí, kam si zajít za sportem či zábavou. K dispozici bude zdarma.
Lidé se sníženou pohyblivostí i ti upoutaní na invalidní vozík si v průvodci mohou dohledat důležité informace nejen o dopravě, zdravotnických zařízeních či vzdělávacích a poradenských institucích, ale také o kulturních a sportovních zařízeních a například restauracích, které jsou, respektive nejsou bezbariérové.
„Věříme, že brožura přispěje k vyšší informovanosti tělesně handicapovaných obyvatel Plzně a díky tomu se v konečných důsledcích zvýší i jejich mobilita, a tudíž i kvalita života,“ uvedla Alena Hynková, vedoucí odboru sociálních služeb.
Autorem publikace je předseda a zakladatel Klubu invalidních dobrodruhů Miroslav Valina, který ač sám upoután na invalidní vozík, dlouhodobě bojuje za kvalitu aktivního života všech vozíčkářů. Za jeho dlouholetou obětavou činnost a mimořádný přínos sociálním službám získal letos Zlatého anděla, cenu udělovanou městem Plzeň dobrovolníkům a pracovníkům v sociálních službách.
Průvodce vychází nákladem 10 000 kusů a zájemcům bude k dispozici zdarma od 22. prosince. Vyzvednout si ho budou moci buď na úřadech čtyř velkých městských obvodů (ÚMO 1 - 4) nebo na odboru sociálních služeb plzeňského magistrátu, který sídlí v Martinské 2.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: plzen.eu