Účelem bylo porovnat nejčastěji využívané způsoby použití protipovodňových prvků s důrazem na funkčnost ochrany, časovou a fyzickou náročnost při stavbě protipovodňové ochranné hráze v délce 16 m a výšce 0,5 m. Srovnání se zúčastnily 4 subjekty.
V rámci tohoto cvičení město Olomouc předvedlo využitelnost mobilního hrazení Aqua Barier. Ukázku zajistil odbor ochrany a tým složený z příslušníků JSDH Droždín, Chomoutov a Radíkov. Systém hrazení Agua Barier se prokázal jako spolehlivý a stabilní, s možností použití na rovném a zpevněném podloží, i v podmínkách nerovností přirozeného dna toku.
Ochrannou hráz z tandemových protipovodňových pytlů předvedli dobrovolní hasiči města Přerov klasickým postupem plnění pytlů pískem v místě zásahu.
Mobilní hrazení Vojenského opravárenského podniku Dolní Bousov se prokázalo jako účinné a spolehlivé pro danou lokalitu pevného podloží na jezu.
Vodní hráz WATER – GATE firmy Rhinestone s.r.o., prokázala při ukázce nižší spolehlivost, výhodou však jsou nízké nároky na přepravu, skladování a rychlá instalace.
Oficiální výsledky srovnání budou uloženy na odboru ochrany.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olomouc.cz