Mši celebroval olomoucký arcibiskup Jan Graubner, spolu s ním zasedli na pódiu církevní hodnostáři od nás, z Polska a Slovenska, nechyběl sídelní biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz, zotavující se po náročné operaci.
V závěrečné části bohoslužby pozdravil představitele církve, věřící a všechny přítomné primátor Tomáš Macura. „Žijeme ve zvláštní době, kdy jsme zahlceni mediálními zkratkami. V souvislosti s církvemi čteme zprávy spíše negativní, o získávání politických bodů na církevních restitucích, o individuálním selhání jednotlivců. Postrádám informace hlubší a pozitivnější,“ uvedl Macura. Dvacet let je relativně hodně v lidském životě, ale málo v dějinách církve i města. V této souvislosti připomněl co vše církev v dějinách i současnosti učinila pro vzdělanost, kulturu, v péči o potřebné, nemocné, slabé.
Primátor podtrhl význam církve pro rozvoj Ostravy, symbolické je i místo konání mše, na kterém ve 13. století začínala urbanizace města. Není náhodou, že v roce 2017 si připomeneme 750 let od první zmínky o Moravské Ostravě objevené právě v závěti olomouckého biskupa Bruna. Ocenil spolupráci mezi městem a ostravsko-opavskou diecézí, osobní podíl biskupa Lobkowicze. „Děkuji za vynikající projekt Dny víry a zvu všechny přítomné na neděli 12. června na Prokešovo náměstí na modlitbu pro Ostravu,“ uzavřel Tomáš Macura.
O kompletním misijním programu se více dozvíte na www.dnyviry2016.cz
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV