Při překročení limitů nepůjdou běhat anebo učitelky mateřské školy se s dětmi nevydají na procházku. Aplikaci vyvinula organizace Čisté nebe a město Ostrava ji finančně podpořilo. Informovala o tom náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.
„Uvědomili jsme si, že jedním z významných kroků v ochraně ovzduší je zlepšení informovanosti obyvatel o problematice ovzduší a jeho zdravotních dopadech. Dostatek relevantních informací může pomoci motivovat občany k osobní změně a aktivnímu zapojení, zvláště v oblasti lokálních topenišť,“ řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.
V současné době ale bylo nutné aplikaci aktualizovat a inovovat o nové funkce. Má notifikaci, kdy si každý může u vybraných stanic nastavit možnost upozornění na špatnou kvalitu ovzduší. Na mapě České republiky lze přehledně srovnat, jak se v Česku dýchá a nově obsahuje záložku o znečišťujících látkách, imisních limitech a vysvětluje index kvality ovzduší. Aplikace SmogAlarm umožní velmi snadný přístup k datům, která poskytuje ČHMÚ. Každý tak okamžitě zjistí aktuální situaci o ovzduší v místě svého bydliště. V Ostravě a okolí dochází často v zimě k překračování zákonem stanovených limitů pro znečišťující látky, lidé ale často neví, jak se ve smogových situacích správně chovat a chránit své zdraví. SmogAlarm byl spuštěn v listopadu 2011 a od té doby si aplikaci stáhlo 35 tisíc lidí.
Aplikace je k dispozici pro systémy iOS a Android, další možnosti naleznete dole na webových stránkách http://www.smogalarm.cz/.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV