Plzeň hostila valnou hromadu Federace evropských obcí, vlastnících lesy

11.10.2019 13:59 | Zprávy

Na plzeňské radnici se uskutečnila valná hromada Federace evropských obcí vlastnících lesy (FECOF). Zúčastnilo se jí 21 zástupců vlastníků obecních a městských lesů ze všech členských zemí v čele s prezidentem této organizace Pierrem Grandadamem z Francie. Účastníky valné hromady přivítal technický náměstek primátora města Plzně Pavel Šindelář.

Plzeň hostila valnou hromadu Federace evropských obcí, vlastnících lesy
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Role hlavního hostitele patřila Stanislavu Janskému, pracovníkovi oddělení městských lesů z Úseku lesů, zeleně a vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně. Stanislav Janský je také viceprezidentem FECOF a místopředsedou Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL).

Ještě před valnou hromadou si hosté prohlédli rekreační oblast boleveckých rybníků s nedávno vybudovanou sítí pěších stezek, mobiliářem pro návštěvníky a novou skautskou klubovnou. Zástupci Správy veřejného statku města Plzně je seznámili se specifiky hospodaření v těchto intenzivně rekreačně využívaných lesích a v arboretu Sofronka s výsledky šedesátiletého výzkumu adaptace širokého spektra druhů borovic z různých oblastí původu. Na příkladech rozličných příčin úhynu některých vysazených druhů byla prezentována rizika, kterých by se měli současní lesníci při potřebné změně druhové skladby lesů v období současného oteplování vyvarovat.

Města a obce v Evropské unii vlastní přes 20 milionů hektarů lesů a jsou tak jejich třetím největším vlastníkem (po soukromých a státních majitelích).

Federace evropských obcí vlastnících lesy (FECOF) byla založena v roce 1990 ve Štrasburku francouzskými a německými organizacemi obcí vlastnících lesy. Má sídlo v Bruselu a v současnosti jsou jejími členy Francie, Německo, Španělsko, Česko a Bulharsko, na přijetí čeká Slovensko.

FECOF sleduje evropské rozhodovací procesy týkající se lesů a lesnictví s cílem zastupovat hlas místních samospráv a navrhovat řešení platná pro celou Evropu. V současné době jsou to otázky přípravy zemědělských a lesnických dotací v programu Společné zemědělské politiky Evropské unie, změny klimatu a s tím souvisejícího chřadnutí lesů z důvodů sucha, požárů, větrných, sněhových a hmyzích kalamit i houbových chorob. Dalšími aktuálními tématy jsou strategie biodiverzity 2021–2030, snižování oxidu uhličitého a skleníkových plynů v ovzduší, bioekonomika a nově i pravidla trvale udržitelného financování lesního hospodářství.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň 3: Přestavba vnitrobloku v Korandově ulici začíná

7:04 Plzeň 3: Přestavba vnitrobloku v Korandově ulici začíná

Více parkovacích míst, novou dešťovou kanalizaci i příjemnější prostor získá vnitroblok v Korandově …