Připraveny jsou workshopy, přednášky, kreativní tvorba nebo zábavný program pro děti. Součástí bude i vědecky zaměřená PechaKucha Night nebo ochutnávka piva vytvořeného umělou inteligencí. Detailní program je na webu www.dny-ai.cz a většina akcí je pro návštěvníky zcela zdarma.
„Pivo k Plzni neodmyslitelně patří a fanoušky zlatého moku může zaujmout jeho spojení s umělou inteligencí. Na vybraných akcích Dnů AI budeme ochutnávat zářijovou Volbu sládků Cybeer – pivo vytvořené právě umělou inteligencí. Načepovat si ho zkusíme pomocí aplikace z dílny plzeňského startupu WeBoard, se kterou se učí tisíce výčepních správně načepovat pivo,“ prozradil Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.
Celodenní program se v Plzni odehraje v úterý 17. října v technologickém parku TechTower. „S podtitulem AI všemi smysly se zaměříme na odbornou i širokou veřejnost. Budeme s AI relaxovat, vyslechneme si prezentace odborníků, kteří se v Plzni umělé inteligenci věnují, setkáme se s firmami z této oblasti. Akce bude i příležitostí pro plzeňskou AI komunitu, aby se navzájem poznala a inspirovala,“ řekl Luděk Šantora, jednatel Plzeňského a inovačního centra BIC Plzeň, které program v Plzni organizuje.
Na zajištění programu se podílí i druhá městská organizace, Správa informačních technologií města Plzně. Její úsek SIT Port připravil pro studenty a nadšence do nových technologií například oblíbený Marketing hackaton nebo workshop o praktickém využití ChatGPT v oblasti administrativy, copywritingu a marketingu. V Centru robotiky se umělá inteligence představí zábavnou formou pedagogům i dětem. V pátek 20. října se učitelé převtělí do rolí žáků a umělou inteligenci si vyzkouší doslova na vlastní kůži. Sobota bude patřit veřejnosti – interaktivní workshopy vezmou děti za zábavou i poznáním.
Dny AI budou rovněž první příležitostí podívat se do nově budovaného Centra designu a inovací v TechToweru, jehož koncept je zpracováván v rámci regionálního inkubačního programu. Setkání pro kreativce, které zde proběhne v pátek 20. října odpoledne, prozradí, jak lze umělou inteligenci využívat při kreativní tvorbě a jak se s nástupem AI nástrojů mění pravidla hry z pohledu práva.
Týdenní akce bude zakončena stylově, a to 43. ročníkem PechaKucha Night s podtitulem Science edition II. V ověřeném formátu prezentací 20 x 20, tedy 20 obrázků, kde se přednášející každému věnuje 20 vteřin, se představí například neurofyziolog Karel Ježek nebo Václav Kotora zabývající se rozšířenou realitou. Večerní program „Peči“ bude zahájen ve 20:20 hodin.
„Nebude chybět ani program pro firmy. Dny AI zodpoví, jak integrovat umělou inteligenci do firemních procesů a na co je třeba dávat při tom pozor. Své zkušenosti si účastníci budou sdílet formou networkingu či řízeného mastermindu, tedy moderované diskuze, kdy každý může položit otázku k tématu a ostatní mají prostor sdílet své zkušenosti či inspiraci z praxe,“ doplnila Tereza Vodičková z BIC Plzeň.
Do programu se v západočeské metropoli zapojují i další partneři města jako Západočeská univerzita v Plzni, Techmania Science Center nebo plzeňské firmy využívající umělou inteligenci.
Kromě Plzně se Dny AI konají v Praze, Brně a Ostravě. Program připravují organizátoři ve spolupráci s agenturou CzechInvest, která přispívá svým projektem Technologická inkubace. Právě zde mají startupy příležitost představit svůj projekt a získat zpětnou vazbu.
Ve čtvrtém závěrečném týdnu se v Praze předají ocenění nejlepších AI počinů v jediné oborové soutěži AI Awards. Vyhlášeno bude v pěti kategoriích: AI a společenský přínos, AI ve vzdělávání, AI ve výzkumu a vývoji, AI ve veřejné správě a AI v podnikání.
Program je zveřejněn ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV