V uplynulém týdnu měli pracovníci Magistrátu města Ústí nad Labem možnost získat nové knihy do své knihovny, zakoupit skvělé kousky do svého šatníku i načerpat nové vědomosti. V rámci aktivit Zdravého města probíhaly totiž Jarní dny pro zaměstnance magistrátu, které zahrnovaly knižní swap, oděvní bazar či přednášku na téma využití umělé inteligence v praxi.
Bazar knih přinesl zájemcům tituly různých žánrů, takže si svého favorita našel skutečně každý. Neudané knihy pak putovaly do knihobudky v ústeckém informačním středisku. Oděvní bazar nabídl novinku v podobě dětských velikostí, kterou řada zaměstnanců využila. Oblečení, které jejich majitel nechtěl zpět, bude věnováno na charitativní účely.
Velice zaujala i přednáška s názvem Generativní umělá inteligence a její využití v praxi. Výkladu se ujal Mgr. Martin Richter, lektor Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, a spoluzakladatel vzdělávací agentury Aignos věnující se AI. Posluchači si nejprve vyslechli základní informace o AI, dozvěděli se, jaké nástroje je možné využívat a na závěr nechyběly ani praktické ukázky generování textu, rešerší či fotografií.
Letošní Jarní dny pro zaměstnance magistrátu byly přínosné hned dvakrát. Nejen, že nečtené knihy či obnošené oblečení neskončilo na skládce, ale svým opakovaným použitím naopak pomohlo šetřit planetu. Touto aktivitou se ústecký magistrát totiž připojil do kampaně Hodina Země.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV