Při pravidelných revizích byli totiž zástupci aquaparku upozorňováni, že dochází k chemické reakci materiálu vany a chlorované vody. „Při takzvané osmóze se objevovalo uštipování malých kousků laminátu, a vznikala tak nebezpečná ostrá místa. To kladlo zvýšené nároky jak na dohled, tak i na následné servisní opravy,“ připomněl ředitel Správy majetku města Vyškova Jaroslav Hastík s tím, že původní vana byla v provozu už od roku 2001. Dalšími problémy byly popraskané rozvody a protékající filtrační okruh.
Samotná vířivka se skládala až na místě. „Ještě předtím musela být podlaha staticky zajištěná i zespodu nad strojovnou, a to ocelovými podpěrami. Také jsme museli nechat upravit strop nad vanou tak, abychom dodrželi všechny bezpečnostní předpisy,“ zmínil ředitel.
Kvůli pandemii navíc nebyl na trhu k dispozici speciální materiál, ze kterého se odlévá tělo vany. Novinka má nicméně dvojnásobnou kapacitu, naráz ji může vyzkoušet až 10 lidí. K dispozici pro veřejnost bude od příštího týdne.
Po odpočinku ve vířivce pak mohou návštěvníci aquaparku vyzkoušet masážní účinky Kneippova chodníku, který celý prostor doplňuje. Chodník, který využívá střídání studené a teplé vody, má oblázkové dno. Novinka uklidňuje nervový systém a stimuluje krevní oběh. „Teplo má uklidňující, chlad zase stimulující a povzbuzující účinek a zvyšuje vnitřní aktivitu v těle. Procedura stejně jako jiné investice z posledních let opět zkvalitní nabídku služeb našeho aquaparku,“ ocenil místostarosta Vyškova Roman Celý. Celkem investice vyšla na 2,4 milionu korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV