Situace se i díky těmto akcím zlepšila, ale přesto zůstává několik záležitostí k dořešení, jedná se např. o umístění cedulek se zákazem vstupu psů na dětská hřiště apod. Město si uvědomuje, že ačkoliv byla z Jiráskova nábřeží okolo panelových domů dopravně vytvořena tzv. obytná zóna, pohyb chodců a vozidel po jednom prostoru není zcela optimální a o bezpečnosti se dá hovořit pouze s odstupem, a to ještě dostatečným. Aby došlo ke zvýšení bezpečnosti, nabízí se oddělení chodců a vozidel vytvořením chodníků v hlavních trasách pohybu. Pro připravovaný projekt další etapy tzv. regenerace panelového sídliště se nabízí dvě varianty vybudování chodníků. V první variantě bude navržen chodník procházející celou délkou Jiráskova nábřeží od mostu až k lávce. Od mostu ke křižovatce s Poštovní ulicí bude chodník veden ve stávající trase, následně by se odklonil od komunikace a byl by veden po koruně břehu až k domu čp. 712. Z tohoto chodníku by byla propojení ke vchodům jednotlivých domů. Tímto by vznikla taková malá promenáda, která bude bezpečná pro chodce a příjemná pro „procházkáře“ a vytvoří bezpečný průchod od města až k SVČ Mozaika. Druhý chodník by navázal na příchod z Poštovní ulice u domu čp. 714 a podél domů čp. 714 a 713 by prošel až k čp. 712, kde by byl ukončen. Součástí této varianty by byla i kontejnerová stání zhruba v místech, kde se nachází nyní, ovšem v modernějším hávu a podobné konstrukci, jakou dostaly kontejnerové přístřešky na sídlišti ve Vaněčkově ulici. Prostor mezi promenádou a komunikací by vyplnilo parkování vozidel.
Druhá varianta nabízí pouze chodník podél domů od Poštovní ulice k čp. 712. Ostatní plochy, parkovací stání a chodník od mostu k čp. 714 by byly vyrovnány a vydlážděny (pravděpodobně zámkovou dlažbou). Kontejnerová stání by byla umístěna u chodníku mezi panelovými domy.
Vedení města se rozhodlo tímto obrátit na občany města, ale i uživatele Jiráskova nábřeží, se žádostí o názor v rámci ankety, kterou variantu by zvolili. Na základě tohoto rozhodnutí bude následně vytvořena projektová dokumentace, se kterou se Město ucházet o příspěvek na realizaci.
Mgr. František Lufinka, starosta města, dodává: „ Občané mají možnost do 23. června hlasovat o jedné ze dvou navržených variant. Dotazník obsahuje i kolonku, v níž lze popsat, co obyvatelé na sídlišti postrádají, co by zde zlepšili apod. V pořadí se jedná o druhou anketu, v rámci které se lidé mohou aktivně zapojit do rozhodování o dění ve městě.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV