Zlín: Městské divadlo jde vstříc handicapovaným návštěvníkům

23.03.2013 9:27 | Zprávy

Městské divadlo ve Zlíně by se mělo stát výrazně přístupnější lidem se zdravotním postižením. Radnice připravuje projekt, v jehož rámci má dojít k realizaci bezbariérových úprav a to jak zvenku, tak v interiéru budovy.

Zlín: Městské divadlo jde vstříc handicapovaným návštěvníkům
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín

Celý projekt pod názvem "Městské divadlo Zlín – bezbariérové úpravy" je podmíněn získáním dotace. "Zatím je zpracována studie pod názvem Bezbariérové úpravy v MDZ" a v současnosti pracujeme na získání dotace. Pokud vše vyjde, rekonstrukce by se uskutečnila ve druhé polovině letošního roku a v roce 2014," uvedla Monika Valeriánová z Oddělení koordinace projektů magistrátu.

Do projektu je zahrnuta úprava hlavního vstupu do divadla a přístupu z nádvoří. Počítá se také s pořízením bezbariérového výtahu, který umožní přístup k menším sálům, a rekonstrukcí šatních pultů, pokladen a toalet. Měnit se bude také okolí divadla. Opraveny budou chodníky po obou stranách třídy Tomáše Bati, nově bude bezbariérově zpřístupněna zastávka Divadelní.

Projekt Městského divadla Zlín je jen dalším krokem, které radnice podnikla ve snaze ulehčit život handicapovaným. Od loňského roku je pro ně například usnadněn přístup do budovy radnice na náměstí Míru po úpravě jednoho z bočních vchodů. Výraznou podporu má také o Klub Íčko, kde se mohou handicapovaní vzdělávat nebo trávit volný čas. Zde se dočkali snadnějšího přístupu díky speciálním dveřím s elektromotorem. Další změny se týkaly nové kuchyňské linky nebo pořízení výkonnějšího počítače. "V posledních letech je spolupráce s městem na nejlepší úrovni, jakou jsme zažili. Radní mají zájem naše problémy řešit," tvrdí Petr Julina, pracovník Klubu Íčko a vedoucí sledge hokejového týmu SHK Lapp Zlín.

Na potřeby zdravotně postižených kladně reaguje také Dopravní společnost Zlín-Otrokovice. "Z 35 autobusů, které běžně jezdí na linkách jsou všechny nízkopodlažní, tedy všechny umožňují přepravu cestujících na invalidním vozíku. Z 56 trolejbusů je zatím nízkopodlažních 23, několik dalších přibude letos," upřesňuje Vojtěch Cekota, mluvčí DSZO.

Z finanční stránky město Zlín podporuje organizace, které s handicapovanými pracují, i jednotlivce. Například roční částkou 200 tisíc přispívá na činnost Zlínským aplikovaným sportům.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zlin.eu

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Uděláte tentokrát něco nebo budete zase jen přihlížet?

Máte vysvětlení, proč opět před vánoci roste cena másla? Nepřipomíná vám to scénář z loňského roku, kdy taky před vánoci rostly ceny másla, cukru, vajec? Je to podle vás v pořádku a odůvodněné? Kdo za navýšením stojí a nemyslíte, že byste s tím konečně něco měli dělat? Netvrdím, že máte nabourávat s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Město navrátilo život tůním ve Frýdeckém lese

16:14 Frýdek-Místek: Město navrátilo život tůním ve Frýdeckém lese

Frýdek-Místek obnovil tůně na Bílém potoku ve Frýdeckém lese a zvelebil jejich okolí. Úpravami došlo…