Podle ministra Hladíka je riziková ašská Vlaštovka, směřující k oživení tohoto příhraničního regionu, rekonstrukce horského hotelu Klínovec a projekt České zemědělské univerzity v Praze nazvaný Krajina 2030+. Těmto třem projektům a možná i dalším hrozí, že nepostoupí do dalšího kola posuzování a tím pádem by mohl Karlovarský kraj přijít o alokované peníze v programu Spravedlivé transformace, který pro regiony zasažené těžbou uhlí vypsala Evropská unie.
„Jsme přesně tam, kde jsme nemuseli a hlavně neměli být. Opakovaně upozorňujeme nejen na netransparentní a velmi podivný výběr strategických projektů, ale také na skutečnost, že většina projektů absolutně nesouvisí s procesem transformace regionu a jsou to projekty, které kraji nepomůžou,“ vysvětluje poslankyně parlamentu a krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová (ANO).
Ta společně s dalšími opozičními politiky dlouhodobě kritizuje celý průběh připravované transformace Karlovarského kraje. Poukazuje na špatný výběr strategických projektů, na jejich nejasný přínos regionu a také na absenci měřitelného cíle. „Stále tvrdíme, že měly být vybrány úplně jiné projekty. Například ty ze Sokolovska, které bylo nejvíce postiženo těžbou hnědého uhlí. Právě to je totiž hlavním smyslem tohoto dotačního programu, ze kterého má Karlovarský kraj čerpat 6,2 miliardy korun,“ pokračuje poslankyně parlamentu, místostarostka Sokolova a krajská zastupitelka Renata Oulehlová (ANO) s tím, že právě sokolovská radnice měla připraveno celkem pět strategických projektů, ale byla současným vedením kraje absolutně přehlížena a ignorována.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV