Chalupa (ANO): Evropu je nutné chránit a zachránit

11.04.2016 9:04 | Zprávy

Možná opět z Bruselu uslyšíme arogantní prohlášení, že Češi propásli příležitost mlčet. V takovém případě bude odpověď stručná – naštěstí a snad ještě včas.

Chalupa (ANO): Evropu je nutné chránit a zachránit
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Francie, Švédsko, Belgie a zejména Německo v čele se svou kancléřkou, paní Merkelovou, výrazným způsobem odhalili svou politickou aroganci a odtrženost rozhodování politických elit EU a nevolené Evropské komise od zájmů a potřeb většiny občanů žijících v Evropě. Především pak projevili a projevují neschopnost zajistit nikoliv proklamativní, teatrálně prezentovanou, ale reálnou BEZPEČNOST - a bohužel, nicméně logicky tato „elita“ zásadním způsobem přispěla k zahájení procesu eroze i těch mechanismů a pravidel, které jsou pro nás všechny veskrze prospěšné a potřebné – např. společný Schengenský prostor, volný pohyb osob a kapitálu…… Jinými slovy staví politickou reprezentaci jednotlivých členských států Evropské unie do nezáviděníhodné situace v jejich národním prostředí a co je také evidentní – do narůstajícího politického střetu s nově se konstituujícími extrémně pravicovými a levicovými subjekty a jejich politickými ambicemi, pro něž je tato situace vhodným a nosným tématem.

To co naši atlantičtí partneři a spojenci považují za humanitární krizi a v tomto kontextu se podivují našemu „podivnému“ postoji, my na rozdíl od nich vnímáme tuto situaci v jiném světle – situaci vnímáme především jako krizi fungování a řízení procesů v EU a především jako krizi nejzákladnějšího předpokladu obecné a přirozeně očekávané prosperity – krizi zajištění elementární bezpečnosti evropských občanů. EU tváří v tvář několika po sobě jdoucím krizím – Řecké finanční krizi, Ukrajinské krizi a nyní i migrační krizi – vydala opakovaně signál, že je slabá, nejednotná a neschopná těmto krizím čelit. Pokud se například podíváme na rozpočty jednotlivých států EU vyčleněných k plnění smluvního závazku v rámci kolektivní ochrany NATO, zjistíme, že většina aliančních spojenců, zemí EU, dlouhodobě neplní to, k čemu se v rámci svého členství v NATO zavázali, včetně nás. Podíváme-li se na obecnou připravenost Evropanů čelit krizovým situacím – pak zjišťujeme, že stav v zemích EU věrně kopíruje situaci v ČR - desítky let totálního podcenění těchto schopností.

Z hlediska všech, pro které je EU z těch či oněch důvodů trnem v oku, pro všechny ty, kteří vnímají EU jako soupeře, eventuálně jako nepřítele, je to jistě velmi příjemné, pro žoldáky IS, pro teroristy jistě motivující zjištění. Je zbytečné a falešné si nadále zastírat fakt, že jsme ve válce. Ve válce o zachování naší biologické a společenské identity, o zachování našeho geografického i sociálně-kulturního životního prostoru. V hybridní válce vedené masivní migrací, terorismem, islamizací….  Dlouhé období relativního klidu posledních 70 let evropské historie skončilo, svět se octl v nových mocenských turbulencích a přežijí jen ti, co budou připraveni a schopni této situaci vzdorovat. V tomto ohledu nám mohou být vzorovým příkladem Izraelci.

Čelíme masivní snaze zastavit a zpomalit vývoj evropské civilizace, naším soupeřem je především státní náboženský systém - Islám, který je ve svém vývoji obecně o cca 400 let pozadu za tzv. vyspělým světem. Tím si netroufám v zásadě soudit, zda je tento systém horší nebo lepší, je to vyhodnocení na základě vyspělými zeměmi uznávaných měřitelných parametrů. Pokud milionům lidí tento, podle mne, zastaralý a nesvobodný systém vyhovuje, nemám s tím problém a jsem schopen tuto skutečnost respektovat, nicméně nikdo mne nemůže – a nebude - nutit, abych zavrhl a nechal mu na pospas společenský systém a prostředí, který preferuji já a moji spoluobčané, systém který vybudovali naši předci a kde budou žít (doufám) mé děti.

Globalizace, která měla, jako jeden z očekávaných efektů, přinést spravedlivější rozdělení celoplanetárního bohatství, naopak, proti očekávání, způsobuje stále větší koncentraci ekonomické a s tím svázané i politické moci a s tím je spojené i definování a prosazování nových sfér zájmů. To je objektivně jedna z příčin již zmíněných turbulencí, k tomu je nutné vzít v úvahu souběžně probíhající více či méně živelné politické změny emancipujících se kontinentů a regionů, klimatické změny s průvodními jevy jako je sucho, hladomory, tání ledovců a spojité zaplavování rozsáhlých osídlených území, epidemie, nedostatek pitné vody, možné energetické krize atd.

Pokud se shodneme na tom, že naše existence, naše společnost je nositelem určitých, a proti soupeřícím systémům pro nás zásadních a pozitivnějších hodnot, pak tento systém je nutné v tuto chvíli chránit a zachránit, aby byl funkční i v budoucnu, v době, kdy bude lidstvo schopno se lépe vyrovnat s hrozbami, o nichž jsem se již zmínil a kdy naše zachovaná schopnost pomáhat sehraje svou roli. V opačném případě nebude, kdo by pomáhal. Nepochybuji o tom, že lidstvo jako celek již dnes vládne potřebnými schopnostmi, aby tyto budoucí a tím více ty současné krize zvládlo, bohužel svět je takový jaký je a snění o lepších zítřcích, o tom jak by to ideálně mělo být, není v popisu mé práce.

V tomto reálném světě je potřeba konat teď a tady, rychle a efektivně, zajistit naši připravenost na vše…..

Pokud jde o morální a etickou rovinu – stejně jako obyvatelé jiných kontinentů, jiných zemí, jiného náboženského cítění, i my jsme nositeli nezcizitelných základních lidských práv a svobod a je naším přirozeným právem a povinností je bránit, bránit se invazi a programovým roubování, nám cizích, nepřijatelných hodnot.

Česká republika je suverénním státem, který dobrovolně vstoupil do společenství Evropských zemí a je dobrovolným členem kolektivní ochrany NATO. Evropa, jako dobrovolné společenství zemí, kterému jsem kdysi vyslovil svou důvěru a za kterým stále stojím, se bohužel začíná pod vlivem Německa, Švédska, Francie a Belgie projevovat způsobem, který mne a řadu mých přátel vede k zamyšlení a pochybnostem, zda to, co v posledních dnech vidíme, je ta Evropská unie, do které jsme kdysi s velkou slávou a očekáváními vstupovali.

Zamýšlím se nad tím, ač nejsem poslancem jak iniciovat vznik Vyšetřovací komise Evropského parlamentu k prošetření toho, jak Evropská komise, jednotliví politici a úředníci EP (ne)zajistili obranu a ochranu Shengenského prostoru a zda jejich přístup k řešení migrační krize nebyl a není v rozporu ze zájmy Evropských občanů.

Možná opět z Bruselu uslyšíme arogantní prohlášení, že Češi propásli příležitost mlčet. V takovém případě bude odpověď stručná – naštěstí a snad ještě včas.  

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Naše závislost na Rusku skončila

16:02 Premiér Fiala: Naše závislost na Rusku skončila

Vyjádření k závislosti na ruském plynu v pořadu 15 minut kateřiny Pergnerové, publikované na svém ve…