Dytrt (BEZPP): Chci přispět k fungování našeho státu a společnosti

14.04.2022 5:39 | Tisková zpráva

Alfréd Dytrt kandiduje v senátních volbách v Ústí nad Labem za TOP 09.

Dytrt (BEZPP): Chci přispět k fungování našeho státu a společnosti
Foto: TOP 09 / Veronika Rejmanová
Popisek: Alfréd Dytrt

Výkonný výbor schválil nominaci Alfréda Dytrta do senátních voleb v obvodu č. 37 – Ústí nad Labem. Do komunální politiky vstoupil Alfréd Dytrt hned v prvních volbách po sametové revoluci. Už v roce 1990 se stal také ředitelem Gymnázia v Ústí nad Labem, Jateční ulici, kde působí dodnes. Celý svůj život se snaží zajistit kvalitní budoucnost nejen svým žákům, ale i svým spoluobčanům.

Pětašedesátiletý Alfréd Dytrt se narodil v Ústí nad Labem, kam se po studiu stavební fakulty ČVUT opět vrátil. Moc dobře si pamatoval, jak důležitá pro něj byla studentská léta a své čerstvě nabité znalosti chtěl předávat dalším generacím. Nastoupil proto jako pedagog na Gymnázium Jateční, kde se po čtyřech letech v době společenských změn v roce 1990 stal ředitelem. Výsledky mluví za vše. Pod jeho vedením se gymnázium dvakrát umístilo na první příčce v soutěži o nejlepší školu Ústeckého kraje. „Vždy mi záleželo na tom, aby žáci i jejich rodiče cítili připravenost a vnímavost k jejich problémům, aby nacházeli komunikativní, otevřený a partnerský přístup. Je to nekončící úsilí a věřím, že nemalou část cesty jsme již prošlapali,“ vysvětluje cestu k úspěchu svých studentů i pedagogů.

Od počátku devadesátých let byl také u zrodu profesních sdružení v oblasti školství, v Asociaci ředitelů gymnázií ČR je od počátku její dnes již déle než čtvrt století trvající existence členem republikové rady, 14 let místopředsedou a 6 let byl jejím předsedou.

Už na začátku své profesní kariéry Alfréd Dytrt pochopil, že pád komunistického režimu neznamená pouze svobodu, ale i zodpovědnost. Během revoluce se stal jedním z organizátorů a koordinátorů Občanského fóra v Ústí nad Labem a tehdejším Severočeském kraji. Právě za OF v roce 1990 poprvé kandidoval v komunálních volbách a stal se radním obce Řehlovice.  V období mezi lety 2002 až 2018 vždy vedl místní sdružení nezávislých kandidátů a v letech 2014 a 2018 toto sdružení pod vedením Alfréda Dytrta vyhrálo. „Kandidaturu do senátních voleb v tomto roce považuji za logické vyústění mé profesní dráhy, ve které jsem se celý život snažil pomáhat lidem kolem mě. Víc jak třicetiletými zkušenostmi ze školství i politiky chci jako senátor přispět k fungování našeho státu a společnosti,“ zdůvodňuje Alfréd Dytrt své rozhodnutí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

11:02 Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

Komentář předsedy ČSSD k vyjednávání o účasti strany na projektu STAČILO!