Hadrava (ANO): Chování na internetu rodiče nikdy nemohou stoprocentně kontrolovat

15.06.2018 11:17 | Zprávy

Začal 5. ročník projektu Kraje pro bezpečný internet.

Hadrava (ANO): Chování na internetu rodiče nikdy nemohou stoprocentně kontrolovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitel ANO na pražském magistrátu Libor Hadrava

V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) mají žáci a studenti pražských základních a středních škol opět možnost prostudovat e-learningové kurzy a shlédnout nová videa na stále aktuálnější téma bezpečného chování na internetu. Poté si mohou své znalosti vyzkoušet v soutěžním kvízu.

Cílem projektu je upozornit zejména děti a studenty na nástrahy spojené s užíváním počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat. Soutěžní kvízy určené pro děti a mládež, stejně jako všechny e-learningové kurzy, jsou umístěny ZDE.

„Největším bezpečnostním rizikem pro děti a mladistvé je jejich nedostatek zkušeností v řadě praktických i sociálních oblastí. Jejich pohyb a chování na internetové síti rodiče nikdy nemohou stoprocentně kontrolovat. Je proto nanejvýše nezbytné, aby existovaly možnosti a nástroje, které jim umožní, aby se případným rizikům naučili sami předcházet. A nejlépe tím, že o nich budou zavčasu zpraveni a současně získají motivaci, aby se o nich chtěli dozvědět i vlastním přičiněním. Právě k tomu slouží projekt Kraje pro bezpečný internet, který dlouhodobě podporuji. A upřímně mě těší, že každý rok je o něj stále větší zájem,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Libor Hadrava.

Soutěžit mohou žáci všech základních škol a studenti do 18 let každé střední školy. Stejně jako v předcházejících ročnících mají možnost se zapojit i do náročnějšího Kvízu PLUS a letos nově do soutěžního MINI PLUS. Úspěšní absolventi kvízů  budou každý měsíc  zařazeni do slosování o hodnotné ceny. V loňském roce se řešení kvízu účastnilo celkem 1428 žáků a studentů ze 43 pražských základních a středních škol.

Soutěžní kvíz pro děti a mládež potrvá do 31. října 2018.

K dispozici jsou také e-lerningové kurzy na téma bezpečného chování na internetu pro pedagogy a rodiče a videospoty pro seniory. Projekt Senior v kyberprostoru, který byl v loňském roce součástí projektu Kraje pro bezpečný internet, uspěl v soutěži o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2017. 

Projekt Kraje pro bezpečný internet je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR ve spolupráci s krajskými koordinátory. Těmi jsou za hlavní město odbor informatiky MHMP ve spolupráci s  odborem zdravotnictví, sociální péče a prevence a odborem školství a mládeže. KPBI byl vyhodnocen Ministerstvem vnitra ČR jako nejlepší národní projekt Evropské ceny prevence kriminality za rok 2017.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Michaela Opltová byl položen dotaz

Zálohování PET lahví a plechovek

Můžete mi vysvětlit smysl zálohování? Kde berete jistotu, že se pak bude víc třídit? Co když třeba docílíte tak toho, že se možná budou víc třídit lahve a plechovky, které lidé budou kvůli zálohám vracet do obchodu, ale zbytek odpadu, přestanou třídit? A proč musím petky případně vracet neporušené? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Sbírka na drony a trhavinu pro Ukrajinu je „neřízená střela“

19:25 Vích (SPD): Sbírka na drony a trhavinu pro Ukrajinu je „neřízená střela“

Považuji současnou situaci na Ministerstvu obrany za neudržitelnou.