Hannig (Rozumní): Sny versus realita aneb Novoroční pesimismus

02.01.2024 14:07 | Komentář

V první řadě vám přeji, ať je váš rok 2024 alespoň tak dobrý, jaký byl ten rok 2023, i když to také nebyla žádná sláva. Na rozdíl od pana premiéra Fialy nemám potřebu realitu lakovat na růžovo. Co nás, řadové občany čeká?

Hannig (Rozumní): Sny versus realita aneb Novoroční pesimismus
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Hannig

V první řadě zdražování. To, že premiér a komentátoři neustále hovoří o tom, že se zastaví inflace, neznamená, že se ceny budou vracet k rozumným cenám před šíleným zdražováním. To tedy určitě ne. Ceny prostě nebudou růst tak rychle, ale zdražování bude neustále pokračovat.

Základním problémem je to, že vlády, a to nejenom ta současná, ale i předchozí Babišova, či ještě hlouběji do minulosti Sobotkova a Nečasova, musí respektovat to, co vyjednala vláda Mirka Topolánka, a to náš vstup na energetickou Lipskou burzu, což je pro náš stát, jeden z nejprůmyslovějších v Evropě, dokonaná sebevražda. Ačkoliv dokážeme díky úsilí předků a jimi vybudovaným jaderným elektrárnám vyrobit elektrickou energii lacino, tak ji nemůžeme distribuovat za rozumné ceny u nás doma, ale musíme ji dodávat na tu prokletou Lipskou burzu, a pak ji nakupovat za násobek ceny.

Topolánkova vláda ODS stojí v podstatě za vším špatným, co se na nás v současné době hrne. To oni podepsali Lisabonskou smlouvu, která nás připravila o velkou část naší národní svébytnosti. Tehdy to byla pouze naše strana, která se jmenovala Suverenita – Strana zdravého rozumu, která proti tomu protestovala. Já byl předsedou a Jana Bobošíková volebním lídrem a po velkém překvapení při volbách do Europarlamentu, kdy jsme po preferencích 0,5 procenta, které nám agentury přisuzovaly, vzápětí v reálu dostali 4,26 procenta, tak jsme jednu dobu měli preference deset procent, ale Ústavní soud už tehdy v roce 2009 zasáhl naprosto neústavně do předčasných voleb tím, že je zrušil na základě naprosto pofidérního důvodu, že dva tehdejší poslanci Pohanka a Melčák prý měli právo na to, aby svůj poslanecký plat dostávali po celou dobu svého mandátu, to jest celé čtyři roky. Zajímavé je, že když padla Nečasova vláda v roce 2013, tak tento důvod už neplatil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Marek Výborný byl položen dotaz

očkování proti SLAK

Proč se u nás neočkuje proti SLAK?? Proč toto očkování EU zakázala? Proč všude ve světě se očkuje? A je pravda, že v Rakousku se zabíjí jen nakažené kusy??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Vy jste prostě zbaběle počkal, až se rozprava uzavře,pane ministře

22:33 Schillerová (ANO): Vy jste prostě zbaběle počkal, až se rozprava uzavře,pane ministře

Projev na 134. schůzi Poslanecké sněmovny 16. dubna 2025 k vládnímu návrhu zákona o poskytování někt…