Maršál Ivan Stěpanovič Koněv patřil neoddiskutovatelně k osvoboditelům Prahy, přivítali jej Pražané a přijal a vyznamenal jej s projevy díků na Pražském hradě v roce 1945 i prezident republiky Edvard Beneš. V roce 1963 odešel do penze a v roce 1968 neřídil ani se neúčastnil srpnové okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, v roce 1970 odmítl přijet převzít do Československa vyznamenání od normalizačního vedení státu.
Jeho roli v Maďarsku či NDR nesměšuji se zásluhami o osvobození Československa ve 2.světové válce, to přísluší Maďarům či východním Němcům. Stydím se za lidi, kteří zneuctili jeho pomník, a naopak děkuji těm, kteří jej z vlastní iniciativy očistili navzdory názorům starosty městské části (viz vyjádření tiskového mluvčího městské části - Pan starosta (Ondřej Kolář - pozn. ČTK) jasně řekl, že dokud se s ruskou ambasádou nezačne konstruktivně jednat o tom, kam tu sochu přesunout, tak tam ta barva zůstane," řekl Šrámek).
Bojoval jsem jako poslanec před více než deseti lety proti ideologické zaslepenosti a blbosti komunálních politiků v Brně (interpeloval jsem Topolánkovu vládu, když tehdejší činovník ODS Pelán v Brně - Králově Poli přepisoval historii flexkou na památníku padlým Rudoarmějcům), bude třeba v tomtéž pokračovat v Praze. Kdo ze součaných poslanců ČSSD se toho ujme?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV