Dotací ve výši 300 milionů korun kraji přispěje na investici stát, dalších 130 milionů kraj získá z evropských dotací. Projekt je klíčovou investicí pro rozvoj celého Rychnovska.
„Modernizace rychnovské nemocnice je projekt, který přicházel dlouhou dobu na svět. Těší mě, že se současnému vedení kraje povedlo dojednat veškeré podmínky pro státem slíbenou dotaci ve výši 300 milionů korun. Pro Královéhradecký kraj je to naprosto klíčová investice v rámci rozvoje průmyslové zóny Solnice-Kvasiny, která je jedním z motorů české ekonomiky. Rychnovská nemocnice zajišťuje péči pro oblast s minimálně 80 tisíci obyvateli a má obrovský význam pro celé Rychnovsko i pro oblast nedalekých Orlických hor. Investice by měla také do budoucna ulehčit zatížení Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ řekl hejtman Martin Červíček.
Dodavatel stavebních prací, sdružení společností Geosan Group a Strabag, převzal staveniště již 17. března, aby zahájil přípravné práce před samotným začátkem stavby. Prvním úkolem bylo připravit staveniště, což obnášelo kácení stromů ještě před skončením období vegetačního klidu. Poté se stavebníci pustili do přípravy nového energocentra.
„Teď bude následovat zakládání nové stavby, pavilonu urgentního příjmu, kde budou chirurgická oddělení, zobrazovací metody a také zázemí pro záchrannou službu. Vedle toho projde modernizací současný pavilon, kde se nachází dětské oddělení, interna, gynekologie a porodnice. Obě budovy budou propojené, čímž vznikne jeden multifunkční celek, který zajistí efektivnější provoz celé nemocnice,“ upřesnil první náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček.
V rámci projektu vznikne také nový objekt pro skladování medicinálních plynů, energocentrum a úpravou projdou také zpevněné plochy, komunikace a inženýrské sítě. Počítá se také s vybudováním více než 200 parkovacích míst.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV