Drahé topení elektřinou přinutilo občany přemýšlet o alternativě vytápění, kterých se nabízelo hned několik. Do finále se však probojovaly jen dvě, plynová a bioplynová.
Plynárenským gigantem zlobbovaný starosta okamžitě slíbil zavést do obce zemní plyn, protože však výkopové a rozvodné práce jsou drahé a zadlužené obci už banka nepůjčila, rozfázoval realizaci do několika let a co čert nechtěl, překlenulo to volební období. Mezitím se však nové vedení rozhodlo kvůli nárůstu cen plynu pro efektivnější a levnější bioplynovou stanici.
Všeobecné nadšení však vystřídalo zděšení, když obyvatelé zjistili, jak dlouho budou muset splácet původní záměr po němž zůstaly několik set metrů dlouhé výkopy určené k připojení na centrální plynovod. Zbytečně. Stačilo jen jinak rozfázovat výkopové práce a obec by ušetřila dva miliony korun za práci, které takto bude muset 10 let splácet. Hnutí Otevřená radnice chce, aby u každé větší obecní investice existovalo alternativní řešení, a to až do konečné realizace.
Není možné, aby občané byli postupně vmanipulováni do varianty, která se v konečném důsledku nevyplatí. Mít v záloze alternativu je jednou z cest k úspoře veřejných prostředků.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: .