Ušetří za pitnou vodu, což je počin velmi správný, já sám využívám k zalévání zahrádky a splachování vodu studniční a částečně i dešťovou. Sníží se tak spotřeba pitné vody v domácnosti a tím se však taky sníží zisky vodárenských společností, z převážné části nadnárodních společností. Tyto zisky plynoucí z naší země, a to doslova a do písmene neboť pitná voda se k nám nedováží ale je získávána z naších řek, přehrad a vrtů jsou již dlouhodobě vyváděny mimo naše území a vodárenské společnosti si je budou snažit udržet.
Dá se tedy očekávat postupné zdražování naší vody. Logicky by tedy měl stát uvažovat, jak dostat zpět pod svou državu vodárenské společnosti, které jsme s vidinou rychle získaných peněz před nemmnoha lety předali do cizích rukou jinak jsou dotace v rámci programu Modrá úsporám jen další zbytečnou investicí státu.
Navíc je množství dešťové vody takto získané nesrovnatelně nízké proti množtví, které bez úžitku odteče z parkovacích a střešních ploch supermarketů a podobných objektů, které nám kanalizací unikají do vodních toků a mnohdy na své cestě způsobují i nemalé škody. Starší kanalizační systémy s takovým množstvím vody nepočítaly a tak mohou být mnohdy příčnou tzv. bleskových povodní aniž bychom si to vůbec uvědomovali. O ekologických důsledcích v rámci napojení na jednotné kanalizace ani nemluvě.
I tady může stát vykonávat svou funkci regulátora a to bez potřeby dotací. Stačilo by jen uzákonit pro podobné stavby povinnost zajistit například vsakování dešťových vod nebo jejich další využití namísto jejich bezúžitkové napojení na kanalizaci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV