„Státní podpora má patřit pouze těm firmám, které daní v Česku. Firmy, které daní jinde, nemají mít na českou státní podporu nárok,“ říká senátor Zdeněk Hraba s tím, že stát nemůže rozdávat peníze pro ty, kteří nepřispívají do našeho státního rozpočtu.
Podle senátora Hraby se tímto krokem zajistí, že finanční prostředky s vládních programů se v budoucnu vrátí prostřednictvím přímých daní do našeho státního rozpočtu a tím tyto firmy přispějí ke snadnějšímu zvládnutí celé krize.
„Pokud by stát podporoval i firmy sídlící v daňových rájích, bylo by to velká rána pro české daňové poplatníky. Stopněme proto finanční podporu v krizi pro firmy, které sídlí a tedy daní v daňových rájích,“ zdůrazňuje senátor Hraba.
Další informace k tématu:
- K podobnému opatření nyní přistupují i další evropské státy. Prozatím toto oznámilo Polsko a Dánsko, spekuluje se, že k podobnému kroku přistoupí i britská vláda Borise Johnsona.
- Za daňové ráje se považují ty státy, kde firmy platí nulové nebo velmi nízké daně. Konkrétně jde například o Bahamy, Kajmanské ostrovy, Panama nebo Gibraltar.
- V roce 2019 se odhadoval počet českých firem sídlících v daňových rájích na více jak 12 tisíc.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV