Jelínková (KDU-ČSL): Prominentům komunismu důchody snižme, maminkám s dětmi naopak přidejme

22.07.2021 6:35 | Zprávy

Současná vláda jedná v otázce důchodů nesystémově. Chybí důchodová reforma a vláda navíc doslova vykrádá lidovecké představy a návrhy.

Jelínková (KDU-ČSL): Prominentům komunismu důchody snižme, maminkám s dětmi naopak přidejme
Foto: Senát
Popisek: Šárka Jelínková (KDU-ČSL)

„Ano, nebojím se to tak nazvat. Vládní ČSSD najednou chce přidat maminkám seniorkám bonus k důchodu ve výši 500 Kč za každé vychované dítě. Ale to my v KDU-ČSL navrhujeme už od roku 2018, ovšem vláda nás dosud ignorovala,“ vysvětluje postoj strany senátorka a první místopředsedkyně strany Šárka Jelínková. Podle ní tyto ženy už dávno mohly mít vyšší důchody, ovšem vládní většina tento lidovecký návrh nebrala vážně.

„Teď nás toto zvýšení důchodů nad zákonnou valorizaci samozřejmě těší a vítám, že je toto navýšení ve hře. Jsme nadále připraveni ho podpořit. Ale nezapomínejme, že to byl a je náš návrh,“ popisuje Jelínková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Marxisté také věřili, že chod společnosti a světa lze naplánovat

22:01 Zahradil (ODS): Marxisté také věřili, že chod společnosti a světa lze naplánovat

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na článek Martina Hály z projektu Sinopsis neziskové or…