Na střední či vysokou do Dánska, Polska, Francie nebo třeba Španělska? O tom se do roku 1992 mohlo většině studentů jen zdát. Jednotný trh ale otevřel nový svět a volný pohyb osob bezprecedentně ulehčil možnost studia v zahraničí.
Studium v zahraničí dává mladým lidem možnost poznat jinou kulturu a stát se na chvíli její součástí. Osamostatní se a získají zážitky i kontakty na celý život. Díky jednotnému trhu mají všichni Evropané rovnou šanci dostat se na jakoukoliv univerzitu a je zakázáno zvýhodňovat domácí studenty. Možné jsou i jednotlivé výjezdy, které podporuje program Erasmus. Toho se každý rok zúčastní statisíce Evropanů.
To vše je možné jen díky jednotnému trhu, který letos slaví 30 let své existence. Často jej vnímáme jako automatickou součást našich životů, není ale samozřejmostí. Pojďme si k jeho jubileu připomenout největší přínosy do našeho každodenního života.
Nikdy nebylo jednodušší vyrazit na zkušenou do zahraničí. I to nám přináší členství v Evropské unii a já dělám vše pro to, aby takové příležitosti měly i naše děti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV