Záměr, který probírala vláda na začátku června, má nejen dopady do nájemních smluv, způsobu hospodaření, provozování honiteb, smluvenou péči o lesy, ale má i dopady na užívání lesů veřejností.
„Celá transakce v hodnotě 15 miliard se výrazně dotýká přírodního bohatství, které lesy pro Českou republiku znamenají. Lidé z dotčených podniků se přitom o závratně rychlé transakci dozvěděli teprve před měsícem. Andrej Babiš nedokázal odpovědět na interpelaci, co vedlo vládu k této transakci a nedokázal vyvrátit pochybnosti, jaký profit z transakce bude mít společnost Uniles z koncernu Agrofert, která realizuje zakázky na těžbu dřeva pro Lesy České republiky. Premiérův argument, že se transakce chystala ‚celý‘ rok, jen pochybnosti posiluje, protože mnoho dalších úkolů státu v uplynulém covidovém roce bylo spíše odloženo, než aby došlo k závratnému posunu,“ uvádí ke kauze Martin Kupka, místopředseda ODS a dodává: „Vzhledem k obrovské hodnotě převodu a rozloze mohou být lesy obdobnou kauzou, jakou bylo lithium před čtyřmi lety.“
Pro koalici SPOLU je zachování unikátního přírodního bohatství lesů prioritou a cílem je lepší vyvážení hospodářské a rekreační funkce našich lesů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.