Matějka (Svobodní): Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci

23.11.2016 17:29 | Zprávy

Brusel přišel s návrhem pilíře nových sociálních práv v EU. Držte si své peněženky. Stát by měl, mimo mnoho jiného, zajistit všem lidem po škole práci. Naše padesátá léta jsou zpět. Komunisté tomu tehdy říkali umístěnka.

Matějka (Svobodní): Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

V Komisí navrhovaném dokumentu je uvedeno: „Všichni lidé do 25 let mají do čtyř měsíců od ukončení formálního vzdělávání nebo od okamžiku, kdy se stali nezaměstnanými, získat kvalitní pracovní nabídku, nabídku dalšího vzdělávání, učňovské místo nebo stáž.“ Zatím prý jen v zemích eurozóny, ale víte, jak to v EU chodí. Socialisté a pachatelé dobra všech barev i proti vaší vůli a za vaše peníze rádi převezmou další kus do mozaiky světlých budovatelských zítřků. Zejména když součástí návrhu je prostor pro další masivní přerozdělování peněz: „Všem lidem se zajistí přístup k cenově dostupným základním službám, mimo jiné k službám elektronických komunikací, energii, dopravě a finančním službám.“

Komunisté u nás v padesátých letech zavedli tzv. umístěnku – dokument obsahující údaje, podle kterých byl umístěn absolvent vysoké školy nebo výběrové odborné školy do konkrétního podniku. Tehdejší soudruzi zkrátka věděli nejlépe, jak řešit problémy společnosti podle potřeb tehdejšího státního národohospodářského plánu. Takový podnik pak musel absolventa zaměstnat a poskytnout mu nejen vhodné ubytování, ale i cestovné a náklady na stěhování. Píše se rok 2016 a soudruzi v Bruselu naše staré praktiky oprášili. Nedivil bych se, ostatně i tito soudruzi vědí nejlépe, jak řešit problémy společnosti, kdyby postupem doby převzali jako rozšíření tohoto plánu i umísťování tzv. odborných pracovníků. O ty byly umístěnky časem doplněny, aby v souladu se státním národohospodářským plánem komunistického Československa mohli soudruzi převádět odborníky z ústavů, úřadů a podniků do jiných ústavů, úřadů a podniků. Ambici řídit společnost na základě centralistických plánů měl ostatně například i dokument Evropské komise pod vedením José Manuela Barrosa Evropa 2020. Některé věty jak kdyby vypadly z níže přiloženého náhledu, jen vyměnit „lidově demokratická republika“ za „Evropská unie“. Fakt doporučuji, dnes už je to vlastně jen absurdní seznam něčeho, co není. Stejně jako už nejsou padesátá léta. Jen ty manýry kecat lidem do života a pod hrozbou legalizovaného násilí nutit jedny, aby se postarali o druhé, přetrvávají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolora): Tři roky ukrajinské války aneb Až do posledního Ukrajince

22:14 Štěpánek (Trikolora): Tři roky ukrajinské války aneb Až do posledního Ukrajince

Od začátku ukrajinské války uplynuly tři roky. Je to příležitost připomenout si, proč, jak, kvůli ko…