Ministr Blažek: Česká republika přebírá předsednictví v nelehké době

10.06.2022 21:09 | Tisková zpráva

Ve čtvrtek 9. června 2022 se v Lucemburku uskutečnilo poslední jednání Rady ministrů spravedlnosti a vnitřních věcí (část spravedlnost) za francouzského předsednictví (FR PRES). Českou republiku zastupoval ministr spravedlnosti Pavel Blažek, který bude Radě ministrů předsedat již za tři týdny, a to od 1. července 2022.

Ministr Blažek: Česká republika přebírá předsednictví v nelehké době
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek, ministr spravedlnosti

Ministrům spravedlnosti byla předložena zpráva o stavu prací na balíčku předpisů o elektronických důkazech. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek ocenil snahu francouzského předsednictví o dosažení pokroku ve vyjednávání s Evropským parlamentem a uvedl, že Česká republika bude v tomto úsilí během svého předsednictví pokračovat.

Ministři si dále vyměnili názory ohledně Směrnice o trestněprávní ochraně životního prostředí. Pavel Blažek poděkoval francouzským kolegům za velmi dobrou práci, kterou odvedli na návrhu směrnice o trestněprávní ochraně životního prostředí. „I pro Českou republiku je ochrana životního prostředí zásadní prioritou. Během českého předsednictví proto budeme pokračovat v intenzivním projednávání návrhu s cílem posunout vyjednávání co možná nejvíce kupředu,“ říká po dnešním jednání ministr spravedlnosti.

FR PRES dále předložilo dokument Justiční reakce na situaci na Ukrajině, ve kterém shrnuje dosavadní společné úsilí EU a kroky, které byly přijaty na evropské i vnitrostátní úrovni v souvislosti s vojenskou agresí rozpoutanou Ruskou federací na Ukrajině. Situace na Ukrajině i nadále vyvolává další otázky a potřebu přijetí dalších kroků. Česká republika jednoznačně podporuje společné úsilí směřující k zajištění co nejefektivnějších možností, včetně řádného vyšetřování a stíhání válečných zločinů, a rovněž přijetí dalších opatření v souvislosti se situací na Ukrajině. Česká republika je připravena navázat na práci francouzského předsednictví, justiční reakce na situaci na Ukrajině je jednou z priorit našeho předsednictví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šťastný (PRO): O Ukrajinu samotnou jde až v poslední řadě

6:14 Šťastný (PRO): O Ukrajinu samotnou jde až v poslední řadě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině.