Letošní ročník se koná pod záštitou Ministerstva kultury a dalších institucí. Akce má za cíl přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění a upozorňovat na příznaky s cílem odhalit onemocnění včas.
„Jsem velmi rád, že se akce mohu účastnit, protože je to způsob, jak mohu vzdát hold statečnosti a vyjádřit svůj obdiv obrovské vnitřní síle těch, kteří bojují či bojovali s tímto zákeřným onemocněním. Můj obdiv ale patří i jejich rodinám, lékařům a organizátorům této akce. Je důležité se setkávat a věnovat pozornost osudům dětí, které poznaly vážné životní překážky a musely jim čelit," uvedl Daniel Herman.Pozornost letošního ročníku se soustředí na nádorová onemocnění mozku, která jsou po leukemii druhým nejčastějším nádorovým onemocněním u dětí. Ročně lékaři diagnostikují tento typ nádoru u zhruba 70 dětí. Léčbě dětských nádorů se věnují pracoviště dětské hematologie a onkologie, které jsou kromě pražské motolské nemocnice také v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Plzni a Ústí nad Labem.
Na Den dětské onkologie, který si připomíná celá Evropa, bude pro širokou veřejnost opět připraven bohatý doprovodný program, který začne v sobotu 18. února na Náměstí Václava Havla v Praze od 16 hodin.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV