Ministryně Maláčová: Poděkování si zaslouží zejména ti, kteří pomáhali v době koronavirové krize

04.09.2020 19:00 | Zprávy

Na 3. ročníku Fóra rodinné politiky byli oceněni neformální pečující i osobnosti, podporující seniory.

Ministryně Maláčová: Poděkování si zaslouží zejména ti, kteří pomáhali v době koronavirové krize
Foto: Archiv PL
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Fórum rodinné politiky se pod taktovkou MPSV letos konalo již potřetí, tentokrát v prostorách Univerzity Pardubice. Stejně jako v předchozích ročnících byla v rámci odborných workshopů diskutována stěžejní témata, úzce související s rodinnou politikou. Tentokrát ale také v kontextu společenských a ekonomických dopadů probíhající pandemie COVID-19. Při příležitosti letošního ročníku předali zástupci MPSV také ocenění Pečující roku a Cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace. Akce se vedle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) účastnila řada osobností z řad odborné veřejnosti, politiků, neziskových organizací, ale i firem a také zástupci krajů, měst a obcí.

„Těší mě, že se letos podařilo zorganizovat už potřetí odbornou konferenci Fórum rodinné politiky. Význam této akce roste a velmi ráda jsem se jí osobně opět zúčastnila. Letošní ročník byl však výjimečný. Vedle předání ocenění vítězům soutěže Pečující roku byla udělena i Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace. Tento rok si zaslouží poděkování zejména ti, kteří pomáhali rodinám a seniorům v době koronavirové krize,“uvedla ministryně Jana Maláčová.

Cílem soutěže Pečující roku je ocenit konkrétní neformální pečující a ukázat na jejich zkušenostech a příbězích, že si zaslouží uznání společnosti a že na tuto situaci nejsou sami. Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace byla udělena osobnostem, které se dlouhodobě a významně angažují v podpoře seniorů a mezigenerační spolupráce.

V rámci celé akce se uskutečnilo15 tematických workshopů a jeden hlavní politický panel. Témata byla vybrána tak, aby pokrývala celé spektrum aktuálních otázek rodinné politiky. Mezi tato témata patřila například: „Děti v digitálním světě“, „Jaké výzvy pro sociální, zdravotní a penzijní systém představuje stárnutí společnosti?“, „Život s autismem“, „Nastavíme funkční systém předškolního vzdělávání?“, „Děti mimo rodinu“atd.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jiří Čunek byl položen dotaz

Podle čeho soudíte, že je slovní hodnocení slabost?

Vždyť přeci i to může být negativní a neřekne slovní hodnocení mnohdy víc než samotná známka? A když jste u těch negativních emocí u dětí, nemyslíte, že jich denně zažívají dost i bez nějakých známek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zuna (TOP 09): Pokud by došlo k výstřelu, je třeba, aby o něm vědělo co nejvíc lidí v okolí

23:08 Zuna (TOP 09): Pokud by došlo k výstřelu, je třeba, aby o něm vědělo co nejvíc lidí v okolí

Projev na 128. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. února 2025 k Závěrečné zprávě vyšetřovací komise P…