Munzar (ODS): Není návrh jako návrh aneb Když se rok s rokem sejde...

12.01.2020 18:56 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k rozsahu údajů, povinně sdělovaných na daňovém formuláři

Munzar (ODS): Není návrh jako návrh aneb Když se rok s rokem sejde...
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Na konci roku 2018 jsem podával pozměňovací návrh k daňovému řádu, aby rozsah sdělovaných údajů na daňových tiskopisech byl dán vyhláškou.

Může se to zdát jako technikálie, ale jedná se o princip, jestli si státní instituce (v tomto případě Finanční správa) může sama svévolně určit, jaké údaje od Vás bude požadovat, nebo k tomu potřebuje alespoň podzákonný předpis. Tvorba vyhlášky má svá pravidla schvalování včetně připomínkového řízení od odborné veřejnosti.

Tehdy můj návrh vládní strany ANO, ČSSD s podporou KSČM razantně odmítly (ZDE).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

,,Není moudré dávat stranou možnost členství Ukrajiny v NATO" - tvrdíte Vy.

A slibovat Ukrajině něco, co je nereálné, je podle vás v pořádku a fér i vůči Ukrajině? Nebo fakt věříte tomu, že by se vstupem Ukrajiny do NATO všichni souhlasili? Pokud vím, tak je souhlas všech členských států podmínkou pro vstup. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Čunek: Způsob hospodaření zcela jistě přírodu negativně nenaruší

17:17 Senátor Čunek: Způsob hospodaření zcela jistě přírodu negativně nenaruší

Projev na 6. schůzi Senátu 26. února 2025 ke Zprávě o životním prostředí České republiky 2023