Takzvaný „liberálně-demokratický“ Západ pro nás není dobrým vzorem, a ze Západu dnes přichází sluničkářská totalita, podobně jako dříve „mráz přicházel z Kremlu“. Dnes se situace otočila – mráz přichází z Bruselu a Berlína. Svoboda slova je pošlapávána dokonce i na akademické půdě – zde dokonce ještě více – a lidé, kteří nesdílí neomarxistické a sluníčkářské názory, jsou na Západě umlčováni a dokonce i fyzicky napadáni. Tato snaha umlčovat nepohodlné názory se bohužel uchycuje i u nás. Hnutí SPD jasně hájí svobodu projevu a demokracii. Nesmíme dopustit, abychom dopadli stejně jako islamizovaný sluníčkářský Západ.
Například méně než polovina studentů britských univerzit podporuje svobodu slova. Dvě pětiny pak souhlasí s cenzurou a zákazem pro vystupující, kteří zastávají odlišné názory. Vyplývá to z průzkumu think-tanku Policy Exchange zveřejněným britským deníkem The Times.
Více než stovka francouzských intelektuálů, akademiků a esejistů podepsala v polovině listopadu výzvu k ochraně svobody projevu na univerzitách, kterou na svých internetových stránkách zveřejnil deník Le Figaro.
Potlačování svobody projevu probíhá podle podobného mustru. Proti plánované konferenci nebo nějakému projevu se vysloví skupina studentů hlásících se k „antifašismu“, často také k odborům a krajní levici, a pohrozí násilím. Obvykle se jedná o studenty humanitních oborů. Vedení univerzity pak akci zruší s odůvodněním, že jí jde o bezpečnost účastníků. Existuje snaha někdy i násilím, potlačit některé formy debat, výměny názorů včetně výměn vědeckých.
V Německu zase dělali problémy Berndu Luckemu kvůli tomu, že byl jedním ze zakladatelů vlastenecké AfD. I když už se s touto stranou kvůli jejímu ideovému posunu rozešel, pro radikální neomarxistické studenty bylo jeho vystoupení na univerzitě nestravitelné. I když přednášel jen o mikroekonomice…
Jeho přednáška byla nejdřív kvůli tlaku ze strany extremistů z Antify dvakrát zrušena. Poprvé antifašisté na Luckeho pokřikovali, že je „nacistické prase“, podruhé několik z nich vtrhlo do učebny, kterou vedení univerzity nedokázalo dostatečně zabezpečit. Lucke nakonec svou přednášku pronesl a budovu střežily stovky policistů, na místo dorazily čtyři desítky reportérů a zhruba stejný počet protestujících.
Profesorka etnologie Susanne Schröterová před dvěma lety pozvala na frankfurtskou univerzitu šéfa policejních odborů Rainera Wenda, aby promluvil na téma „každodenní policejní práce ve společnosti imigrantů“. Hned byla obviněna, že do školy zve rasistu, protože Wend během migrační krize navrhoval postavit na hranicích země plot. Proti jeho účasti se ohradila i šedesátka jejích kolegů a etnoložka nakonec ustoupila - podle svých slov chtěla předejít potenciálním násilnostem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV