Na závěr bylo přijato společné usnesení. V něm bylo mimo jiné dosaženo shody na rozšíření EU, užší spolupráci mezi EU a NATO či nepolevujícím tlaku na ruského agresora prostřednictvím sankcí, ustavením tribunálu pro stíhání ruských válečných zločinů či dalších dodávek zbraní vzdorující Ukrajině. Další mezinárodně významné setkání vrcholných zákonodárců se v Praze uskuteční letos na podzim v rámci Krymské platformy.
V Kongresovém centru Praha se uskutečnila dvoudenní Konference předsedů parlamentů Evropské unie (EUSC). Konference, kterou společně pořádaly obě komory tuzemského zákonodárného sboru, se zúčastnilo celkem 52 zahraničních parlamentních delegací ze 40 zemí světa a Evropského parlamentu.
Ještě před zahájením samotného programu proběhlo také zasedání tzv. Trojky – vrcholných představitelů parlamentů České republiky, Slovinska, Španělska a EU. Hlavním tématem prvního dne jednání pak byla ruská agrese na Ukrajině a reakce EU v širším geopolitickém kontextu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV