Pekarová Adamová (TOP 09): Putinovy zločiny musí být potrestány

13.10.2022 10:29 | Tisková zpráva

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová uspořádala v Bruselu jednání předsedkyň parlamentů EU. Setkání se účastnila též místopředsedkyně ukrajinského zákonodárného sboru Olena Kondratiuk.

Pekarová Adamová (TOP 09): Putinovy zločiny musí být potrestány
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová

Hlavním tématem jednání byla otázka ukrajinských válečných uprchlíků. Na závěr jednání bylo přijato společné stanovisko odsuzující ruské útoky proti civilnímu obyvatelstvu na Ukrajině.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová v Bruselu uspořádala pracovní jednání předsedkyň parlamentů členských zemí Evropské unie a zástupkyň Evropského parlamentu včetně předsedkyně Roberty Metsoly. Hlavním tématem společného jednání byla humanitární pomoc a situace uprchlíků z Ukrajiny v členských státech EU.

„Jednání se zúčastnilo deset političek z celé Evropy. Měly jsme tak možnost sdílet navzájem aktuální praktické zkušenosti. Pozvání přijala i místopředsedkyně ukrajinské Nejvyšší rady Olena Kondratiuk. Ta mimo jiné vyjádřila opětovné poděkování českým občanům za veškerou poskytnutou pomoc lidem, kteří z Ukrajiny prchají před barbarskou válkou vedenou diktátorem Putinem,“ uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Na závěr jednání bylo političkami přijato společné stanovisko kategoricky odsuzující ruské útoky směřované proti civilnímu obyvatelstvu na Ukrajině. „S odkazem na rezoluci Evropského parlamentu z počátku října letošního roku trváme na tom, aby pachatelé všech těchto odporných válečných zločinů byli bezpodmínečně hnáni k zodpovědnost před mezinárodním soudním tribunálem. Putinovy zločiny musí být potrestány,“ dodala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Předsedkyně Sněmovny dále zahájila výstavu pořádanou polským Sejmem v bruselském Centru ukrajinské občanské společnosti. Výstava, která nese název Ukrajinka, zobrazuje pohnuté osudy ukrajinských žen stižených válečnými hrůzami ve své domovině.

„Výstava si klade za cíl ukazovat jednotlivé lidské příběhy, nikoli pouhé statistické údaje. Za každým takovým údajem se totiž ve skutečnosti skrývá tvář konkrétního člověka a jeho rodiny, kterým válka nenávratně změnila životy. Ve tvářích ukrajinských žen se ovšem nezračí jen utrpení, ale také odvaha vzdorovat. A v tomto statečném vzdoru je naší povinností je i nadále podporovat všemi možnými způsoby,“ uzavřela předsedkyně Markéta Pekarová Adamová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): V investicích do infrastruktury pro cyklisty pokračujeme

22:01 Hřib (Piráti): V investicích do infrastruktury pro cyklisty pokračujeme

Informace na svém veřejném facebookovém profilu k dalším investicím do infrastruktury pro cyklisty v…