Před rokem přišel iDNES.cz s aprílem v podobě článku nazvaného „Velikonoční tradice v ohrožení. Novela zákona chystá zákaz koledování“. V něm vinu za blížící se konec pomlázky svalil na (neexistující) evropský Úřad pro ochranu lidské důstojnosti. A už to bylo – EU nám chce zakátat Velikonoce!
Přestože na konci textu se psalo „Děkujeme za přečtení našeho aprílového článku, snad jste se pobavili,“ našli se lidé, kteří článku věřili a šířili tuto nepravdivou myšlenku dále. Jen malá ukázka toho, jak vznikají euromýty.
Jednou z priorit pirátů je TRANSPARENTNOST. Každý člověk musí mít jednoduše dostupné informace o práci poslanců v Bruselu. Poskytneme lidem možnost se k návrhům vyjádřit online.
1. Naši poslanci budou úzce spolupracovat a především se informovat o chystaných návrzích, aby bylo zajištěno optimální přenesení do českého práva a zamezilo se zmatkům, jaké nastaly například při implementaci GDPR.
2. Lidé musí mít co nejsnazší přístup k informacím. Umožníme občanům zapojit se do konzultací k legislativním záměrům už při jejich tvorbě a tuto i další možnosti zapojení náležitě zpropagujeme.
3. Tzv. trialogy jsou významnou součástí rozhodovacího procesu, ale zcela netransparentní. Rádi bychom zakotvili trialog a zveřejňování trialogových dokumentů do unijní legislativy.
4. Změníme jednací řád, aby hlasování na plenárním zasedání Evropského parlamentu byla implicitně jmenovitá.
5. Neoddálíme se českým občanům. Naši europoslanci budou trávit čas v regionech a aktivně s vámi komunikovat. Zavedou si také po vzoru českých pirátských poslanců online kalendář a registr kontaktů, abyste věděli, na čem zrovna pracují či kdy je můžete kontaktovat.
PS: Přeji Vám nádherné Velikonoce!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV