Piráti: Očkování jako záminka pro další omezování svobody občanů

30.12.2014 22:47 | Zprávy

Vláda ČR připravila návrh zákona, který zpřísňuje povinnosti dětských zařízení včetně dětských skupin vzhledem k očkování dětí. Organizace nebudou moci poskytovat své služby dětem, které nebudou očkovány dle požadavků ministerstva zdravotnictví.

Piráti: Očkování jako záminka pro další omezování svobody občanů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto

Organizátorům škol v přírodě, táborů a dalších zotavovacích akcí hrozí pokuta 100.000,- Kč za přijetí neočkovaného dítěte, mateřským školám, provozovatelům dětských skupin hrozí pokuta 500.000,- Kč za přijetí neočkovaného dítěte. Dále jsou zpřísňovány podmínky pro práci lékařů, kterým hrozí pokuta až 3.000.000,- Kč za neočkování dítěte a až 2.000.000,-Kč za nesdělení informací o očkování svých pacientů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Česká pirátská strana

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolora): BIS zneužívá svoji funkci a je pro naši zemi bezpečnostním rizikem

15:05 Štěpánek (Trikolora): BIS zneužívá svoji funkci a je pro naši zemi bezpečnostním rizikem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k BIS.