„Za hlavní problém považuji především délku doby, která uplyne od tragických událostí až do poskytnutí podpory. Na vině je hlavně rozhodovací mechanismus, kdy o podpoře rozhoduje na návrh Komise Rada i Evropský parlament, a už kvůli tomu vznikají významné prodlevy. Proto podám pozměňovací návrh, který vyzve k hledání pružnějšího mechanismu. I v tomhle případě nepochybně platí, že kdo rychle dává, dvakrát dává,“ vysvětluje Stanislav Polčák (STAN), místopředseda výboru pro regionální rozvoj.
Od svého vytvoření v roce 2002 byl Fond solidarity EU vy´znamny´m zdrojem pomoci při přírodních katastrofách, k nimž dochází na evropském světadílu, od záplav až po zemětřesení či lesní požáry. Tento fond je vy´razem evropské solidarity s postiženými regiony. Česká republika čerpala prostředky z Fondu solidarity již v roce 2003, tedy ještě před svým vstupem do Evropské unie, a poté v letech 2010 a 2013. Celkem ČR obdržela částku 160 milionů EUR.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV